post

Ofenzívu ViOn-u posilnil z dánskeho SonderjyskE Senad Jarović

Hrotový útočník, ktorý meria 195 centimetrov, sa s klubom dohodol na hosťovaní do 31.12.2019. Fanúšikovia Fortuna ligy poznajú Senada z nedávneho pôsobenia v Spartaku Trnava. Popri konkurencii Mareka Bakoša a Kubilaya Yilmaza sa však na trávnik často nedostal.

Aj z toho dôvodu zvolil po polroku v malom Ríme výzvu v podobe dánskej ligy, konkrétne SonderjyskE. Mužstvo je po šiestich kolách na piatom mieste. Stálicou na poste hrotového útočníka je so štyrmi zásahmi Holanďan Mart Lieder. Jarović na svoju šancu čaká.

„Slovensko poznám, páčilo sa mi tu. Najvyššia súťaž mi je známa, taktiež mentalita. Odvtedy cítim, že som v Dánsku urobil herný progres. Keď prišla možnosť hrať za ViOn, vedel som, pocitovo, že je to pre mňa správny klub. Mali o mňa veľký záujem, nemal som nad čím váhať,“ uviedol krátko po dohode Jarović.

Príchodom dvadsaťjedenročného zakončovateľa vedenie reaguje na čerstvé zranenie Vladimíra Tkáča, ktorý v pondelok podstúpil operáciu menisku.

„So Senadom sme boli v kontakte už na začiatku letného prestupového obdobia, keď bol v kádri iba jeden hrotový útočník Vlado Tkáč. V tom čase nechceli o hosťovaní v jeho materskom klube ani počuť. Následne sme angažovali Silvia Júniora. Tkáčové zranené koleno si vyžiada niekoľkomesačnú pauzu od futbalu, nemohli sme tak ostať s jedným útočníkom. Museli sme hľadať ďalšieho. Znova sme skúsili osloviť klub dánskej najvyššej súťaže a expresne rýchlo sa nám podarilo dotiahnuť Jaroviča na hosťovanie. Vďaka patrí i jeho manažérovi Irfanovi Redžepagićovi, ktorý nám veľmi s jeho angažovaním pomohol. Senada poznám veľmi dobre zo Spartaka Trnava. Má všetky predpoklady na hrotového útočníka, má veľký potenciál a stále len 21 rokov. Som presvedčený, že práve ViOn môže byť v začiatku jeho kariéry preňho výborný klub. Do nášho prostredia zapasuje aj charakterovo. Ide o skromného a pracovitého chalana. Určite nám pomôže,“ povedal generálny manažér Marek Ondrejka.

Jarović sa narodil v nemeckom Langenfelde. Vo svojej kariére si okrem SonderjyskE či Spartaka Trnava, obliekol dresy tiež slovinských celkov Domžale a Dob.

„Stále patrím k mladým futbalistom. Neustále sa chcem zlepšovať. Mojim cieľom je v Zlatých Moravciach – Vrábľoch odovzdať vždy, keď dostanem šancu, maximum a pomôcť tímu k pozitívnym výsledkom,“ reagoval na margo osobných ambícií.

V priebehu polroka naskočil v prvej dánskej lige Senad do štyroch stretnutí. Gólovo sa nepresadil. S novými spoluhráčmi má za sebou úvodné tréningové jednotky.

„Všetko sa udialo veľmi rýchlo. Z pôsobenia v Spartaku som ViOn vnímal ako síce malý klub, ale vždy so skúseným mužstvom, ktoré sa dlhodobo drží vo Fortuna lige. Chalani v kabíne sú super, rovnako realizačný tím. Prijali ma medzi seba. Už skôr som poznal dvoch hráčov – Tótha a Slobodu. O niečo som to mal ľahšie,“ uzavrel s úsmevom hráč, ktorého si spomedzi niekoľkých kandidátov na pozíciu útočníka vybral aj sám hlavný lodivod Karol Praženica.

Jeho služby bude môcť využiť už v piatkovom šiestom kole na pôde Senice. Súboj má výkop o 19.00 hod.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *