post

Odchovanec Partizanu Belehrad Marko Vujič sa stal hráčom ViOn-u

Dvadsaťročný pravý obranca či krídelník sa s klubom pri Žitave dohodol na dvojročnom kontrakte. Do mužstva prichádza v pozícii talentovaného, perspektívneho mladíka.

Marko vyrastal futbalovo v mládeži Partizanu Belehrad, kde v kategórii do devätnásť rokov viedol spoluhráčov na ihrisku s kapitánskou páskou. Pred vstupom do hlavného mužstva sa rozhodol vyskúšať inú krajinu i ligu.

Marko je veľmi zaujímavý a mladý univerzál, schopný hrať na viacerých postoch. Primárne je jeho miesto na pravej strane obrany, ale využiteľný i na obidvoch krídlach. Presne pre všetky tieto aspekty sme sa ho rozhodli angažovať a pracovať s ním. Prešiel akadémiou Partizanu Belehrad, má teda veľmi dobré základy. Určite potrebuje čas na adaptáciu. Musíme byť trpezliví, ale veríme, že jeho budúcnosť môže byť veľmi slušná. Okrem futbalových vecí je pre nás dôležitá tiež ľudská stránka. Marko je skromný, pokorný a tvrdo pracuje. Tešíme sa na spoluprácu,“ vyjadril sa na Vujičovu adresu generálny manažér Marek Ondrejka.Vujič (na foto s generálnym manažérom Marekom Ondrejkom a svojim agentom Norbertom Beleckým, ktorý transfer sprostredkoval, pozn. red.) je v kádri Ľuboša Benkovského od štartu letnej prípravy. Predstavil sa v troch zo štyroch zápasov. Tréneri ho vyskúšali na pravom kraji obrany i krídle.

„Som veľmi šťastný, že sa transfer podaril úspešne dokončiť. V priebehu niekoľkých dní som si tu všetko obľúbil. Podmienky máme naozaj na vysokej úrovni. Myslím si, že sa skladá dobrý a talentovaný tím zložený zo starších či mladších hráčov. Môžeme si pomôcť navzájom a každý deň sa zlepšovať. Mojim tajným snom je prebojovať sa s klubom do prvej šestky,“ povedal po podpise zmluvy Marko Vujič.

S novými spoluhráčmi sa od pondelka pripravuje na štart sezóny 2020/2021. Vionisti privítajú v sobotu od 19.00 hod na domácom štadióne futbalistov FK Pohronie.