Pindroch – Čogley, Asanovič, Pintér, Brašeň – Duga (33. Richtárech), Sloboda – Švec (46. Gustavo), Ďubek (C), Kovaľ (79. Junior) – Jarovič
Bolek – Turňa, Mitrea (C), Mesík, Lovat (66. Menich) – Diogo (72. Yilmaz), Tešija, Gamboš, Dangubič (66. Oršula) – Sobczyk
Očenáš – Ádám, Jekkel
Diváci:
3 384

Tréner Karol Praženica nemohol využiť stále služby Martina Tótha, ktorého trápil členok. Chýbali tiež Martin Válovčan s Vladimírom Tkáčom. Obaja laborujú s kolenom.

Najlepšia návšteva sezóny videla vo ViOn aréne od úvodu zaujímavý duel. Hralo sa aktívne z oboch strán. Vstup vyšiel lepšie hosťom. V piatej minúte využil zaváhanie domácej defenzívy Sobczyk, ktorý obišiel Pindrocha a do prázdnej brány otvoril skóre stretnutia – 0:1. Inkasovaný zásah zverencov Karola Praženicu nezlomil. O tri minúty neskôr sa takmer, individuálne, presadil sprava Švec. Strelou po zemi míňal pravú žrď. V oveľa väčšej šanci sa ocitol v pätnástej minúte po štandardke Ďubeka hlavičkujúci Asanovič. Jeho pokus mieril rovnako popri pravej žŕdke. Bol to zlomový moment polčasu, pretože v osemnástej minúte Spartak viedol o dva góly. Zľava odcentroval pred bránu Lovat a na prvej žrdi prekonal Pindrocha po druhý raz v zápase Sobczyk – 0:2. Červeno-čierni sa dostali na koňa. Loptu držali na svojich kopačkách. V 25. minúte napriahol spoza šestnástky Dangubič, no priestor medzi tromi žrďami netrafil. Krátko po polhodine hry urobil tréner Praženica prvú zmenu. Ihrisko opustil Duga a nahradil ho Richtárech. V závere prvého dejstva mal gól na kopačke kapitán Ďubek, keď sa dostal k odrazenej lopte po strele Kovaľa. Do dorážky však nedal potrebnú razanciu a brankár Bolek nemal s jeho pokusom žiadny problém.

Po zmene strán naskočil do hry Gustavo, nahradil Šveca. Legionár z Brazílie sa hneď predstavil individuálnou akciou. Na hranici pokutového územia našiel Jaroviča. Hrotový útočník ViOn-u vystrelil, no jeho strelu dokázala obrana Spartaka zblokovať a pomôcť tak Bolekovi k úspešnému zákroku. Obraz hry sa z prvého polčasu zmenil. Tempo diktovali vionisti. Držali loptu, lepšie sa pohybovali, vysoko napádali a získavali dôležité lopty. Zakladali rýchle kontry a snažili sa spraviť niečo s nepriaznivým rezultátom. Po hodine hry prišla príležitosť Ďubeka, ktorý vyvetral Bolekove rukavice. Pätnásť minút pred záverečným hvizdom videl druhú žltú kartu kapitán hostí Mitrea, predčasne zamieril do spŕch. Spartakovci sa zatiahli, čakali na rýchle protiútoky. V 83. minúte sa bílí andeli dostali vôbec k prvému ohrozeniu Pindrocha v druhom polčase. Jeho pozornosť otestoval z hranice šestnástky Gamboš – bezúspešne. ViOn sa za zlepšenú hru dočkal odmeny v 86. minúte. Striedajúci Junior namieril hlavou presne po Ďubekovom rohu. Zo záverečného tlaku si domáci celok vypracoval ešte jednu šancu. V nadstavenom čase vykopával z čiary Mesík a Čogley z následnej dorážky nechal vyniknúť Boleka, ktorý výborným zákrokom vyrazil na rohový kop. Futbalisti od Žitavy si po piatich dueloch bez prehry pripísali prvú porážku. O týždeň v nedeľu cestujú do Žiliny, kde nastúpia proti AS Trenčín.

Karol Praženica (tréner FC ViOn Zlaté Moravce – Vráble): „Celý zápas ovplyvnil začiatok, keď sme po chybe inkasovali. Veľmi ťažko sa nám na to reagovalo a o chvíľu sme inkasovali aj druhý gól. V druhom polčase sme zmenili rozostavenie a vytvorili sme si tlak. Potrebovali sme však gól streliť skôr ako len v závere. Súper vyhral zaslúžene.“

Ricardo Cheu (tréner FC Spartak Trnava): „Zápas sme zvládli hlavne v strede poľa, mali sme dobrý pressing a vychádzali nám brejky. V druhom polčase sme zápas kontrolovali, aj keď domáci sa snažili a v závere predsa len skórovali. Myslií si, že sme vyhrali zaslúžene.“