post

Nová sezóna 2021/2022. ViOn cestuje na úvod do Trenčína

Piatkový duel medzi AS Trenčín a FC ViOn Zlaté Moravce – Vráble je otváracím prvého kola novej sezóny Fortuna ligy 2021/2022. Naživo ho odvysiela televízia Nova Sport.

Kým v Trenčíne rezonovala najviac výmena hlavného trénera, mužstvo prevzal Peter Hlinka, pri Žitave prešiel káder výraznou obmenou. Po minulom ročníku ho opustilo jedenásť hráčov a prišlo šesť nových.

„Káder je stále vo fáze, kedy prichádzajú ďalší hráči. Zostalo tu veľké množstvo skúsených futbalistov. Prišli takí, ktorí do tímu zapadli charakterovo a verím, že aj výkonnostne. Postupom času budeme ako mužstvo stále silnejší a lepší,“ uviedol tréner Ľuboš Benkovský.

Jedným z nováčikov v kabíne je i rýchlonohý krídelník Karol Mondek, ktorý sa do slovenskej ligy vracia po šiestich rokoch. Paradoxne, začne tam, kde naposledy pôsobil a zdvihol nad hlavu majstrovskú trofej.

„Akurát to takto vyšlo, čo je super (úsmev). Teším sa. Rád sa vraciam do Trenčína, aj keď na iný štadión. Odkedy som odišiel, takmer kompletne sa nanovo vybudoval. Nemám konkrétne očakávania. Hlavne verím, že sme sa v príprave dobre pripravili a že podáme zodpovedný a stopercentne koncentrovaný výkon,“ zdôraznil Mondek.

Oba celky sa poznajú veľmi dobre. Vo vlaňajšej sezóne na seba narazili päťkrát. Dvakrát v základnej časti, dvakrát v skupine o titul a rozdali si to i v semifinále play-off o Konferenčnú ligu. Raz si body podelili, trikrát vyhral ViOn a v jednom prípade uspeli futbalisti trenčianskeho AS.

„Nastúpime proti súperovi, ktorého poznáme. Prezentuje sa stále rovnakým spôsobom – útočným futbalom. Hráči majú ofenzívnu mentalitu. Chcú strieľať veľa gólov a neustále útočiť. Je to ich filozofia. Očakávam rýchly zápas smerom dopredu i dozadu,“ pokračuje Benkovský.

Na umelom povrchu Trenčína sa odohrali vlani dve stretnutia. Na začiatku sezóny sa zrodila remíza 1:1, neskôr vyhrali domáci rozdielom triedy 3:0.

„Postupne sme pracovali na ladení športovej formy. Cítime správnu motiváciu. Umelú trávu berieme ako fakt. Sústredíme sa na seba, náš spôsob a tiež stratégiu. Prvý zápas nás čaká vonku, v minulom roku sme začínali doma. Nič to nemení na tom, že chceme uspieť a vrátiť sa s pozitívnym výsledkom,“ doplnil hlavný lodivod Zlatomoravčanov.

Ako ViOn, aj Trenčín absolvoval generálku na nový fortunaligový ročník. Vionisti zdolali doma Sereď, Trenčania neuspeli s Púchovom – remizovali 1:1.

„Čaká nás ostrý zápas. Je to niečo iné ako príprava. Vieme, čím je súper nebezpečný, k tomu doma na svojej umelej tráve. Ide o technické mužstvo, ktoré hrá rýchly, kombinačný futbal. Musíme byť dobre organizovaní a najmä silní v osobných súbojoch, čo nám môže zaručiť úspech. Nemôžeme im ponúknuť čas, ani priestor pre rozohrávku,“ uzavrel Karol Mondek.

Výkop je naplánovaný o 20.00 hod.