post

Nezvládnutý úvod stál ViOn body. Sloboda: Trnava nás vyškolila z efektivity

Futbalisti z malého Ríma rozhodli o svojom víťazstve už v prvej polhodine, v ktorej sa presadili trikrát. Napriek tomu sa však vionisti nezložili a podali sympaticky výkon, za ktorý sa nemusia hanbiť.

Zverenci Karola Praženicu vstúpili do stretnutia so Spartakom ako zo zlého sna. Už v štvrtej minúte využil zaváhanie domácej defenzívy Sobczyk a zbúral všetky taktické plány.

„Vstúpili sme veľmi zle. Z troch striel sme inkasovali trikrát. Výsledok je jedna vec, to, že sme sa zdvihli je potešiteľné. Hrali sme až do konca. Ukázali sme našu tvár. Prehrali sme 1:3, pretože prvých dvadsať minút sme si sami pokazili. Potom si dovolím tvrdiť, že duel bol v našej réžii,“ hovoril v mixzóne pravý obranca Peter Čogley.

Napriek rýchlemu zásahu sa domáci tím nezložil. Zakrátko si vypracoval dve príležitosti, najmä druhá – hlavička Asanoviča bola gólová. Nestalo sa, a tak hostia udreli aj po druhý raz.

„Neboli sme vzadu koncentrovaní. Kopili sme chyby. Trnava nás hneď za ne potrestala. Musíme si dať na to pozor. Sme skúsení hráči. Verím, že sa tomu budeme v ďalších kolách vyvarovať,“ pokračoval Čogley.

Najvyššia návšteva v aktuálnom ročníku videla ešte jeden gól. Pred naplnením polhodiny hry sa presadili spartakovci tretíkrát. Do kabín odchádzali veselší.

„Rozhodol prvý polčas. Trnava nás vyškolila z efektivity. Zo štyroch šancí nám dali tri góly. My sme si niečo taktiež vypracovali. Toni Asanovič sa nepresadil, škoda. Napriek tomu, predviedli sme sympatickú hru. S nepriaznivým výsledkom sme sa snažili niečo urobiť. Kontaktný gól prišiel neskoro. Spartak vyhral zaslúžene,“ nadviazal Anton Sloboda.

Aj pre skúseného stredopoliara to bol špeciálny súboj, keďže červeno-čierny dres obliekal niekoľko rokov. Podobne si angažmán v Spartaku vyskúšali aj Peter Čogley, Senad Jarovič či zranený Martin Tóth.

„Stále tam mám veľa kamarátov. Na tento zápas som sa tešil. Strávil som tam prekrásne tri roky. Proti mne stáli bývalí spoluhráči. O to bola motivácia vyššia,“ usmieval sa Sloboda.

Po zmene strán nastúpili hráči ViOn-u ešte aktívnejšie. Svojho protivníka zatlačili na jeho polovici a vyvíjali tlak. Tlačili sa za gólom, ktorý prišiel až päť minút pred záverečným hvizdom.

„Ak by sa nám podarilo skórovať skôr, mohlo to byť zaujímavé. Možno by sme sa chytili. Za posledných desať minút prvého polčasu a celý druhý sa nemáme za čo hanbiť. Taký je ale futbal. Nič sa nedeje. Dáme hlavy hore. Chceme sa udržať v prvej šestke,“ doplnil Čogley.

ViOn tak čaká na domáce víťazstvo proti Trnave už viac ako päť rokov. „Hostia mali stretnutie dobre rozohrané. Vyhrávali 3:0. Ťažko sa otáča jedno či dvojgólové manko. Relatívne máte šancu, no pri trojgólovom nejde o kvalitu. Rozhodujúca je psychologická časť, resp. zmena myslenia hráčov. Nabádali sme hráčov k tomu, že majú na to, aby duel otočili. S takýmto priebehom sme sa však v tejto sezóne ešte nestretli. Futbal prináša aj takéto situácie. Vynesieme si z toho závery. Či pozitívne? Uvidíme v ďalších kolách. Sám som zvedavý,“ povedal na pozápasovej tlačovej konferencii tréner Karol Praženica.

Zlaté Moravce – Vráble zaknihovali po piatich zápasoch prvú prehru. Najbližšie ich čaká výjazd do Žiliny. Pod Dubňom si zmerajú sily s AS Trenčín.

„Táto prehra s nami nezamáva. V kádri je veľa futbalistov, ktorí máme nad 200 ligových štartov. Ďubek zaznamenal dokonca 350. Sme skúsení, doplnení mladou krvou. Prakticky sú v kádri tí, ktorí bojovali na jar o záchranu. Tam boli ťažšie prehry, ktoré prišli v nadstavenom čase. Toto s nami nemôže nič urobiť,“ prízvukoval na záver Peter Čogley.

Duel s Trenčínom má v nedeľu výkop o 17.00 hod.

Foto: Jozef Bedej 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *