post

Navrátilec Pintér: „Je načase, aby som majiteľovi splatil jeho pomoc“

Dvadsaťsedemročný futbalista má za sebou vôbec prvé pôsobenie mimo ViOn. Jesennú časť strávil v drese Liptovského Mikuláša. Domov sa vracia s úsmevom na tvári a pripravený zabojovať o základnú zostavu.

Ako sa hovorí, všade dobre, doma je ale najlepšie. A to v prípade Michala Pintéra platí doslova. Po šiestich mesiacoch sa stretol s majiteľom Viliamom Ondrejkom, uzavreli minulosť a dohodli sa na budúcnosti.

„Stala sa situácia, ktorú možno ľutujem, ale už ju nevrátim späť. Teším sa, že sme našli s pánom majiteľom spoločnú reč a v priebehu pár dní sa dohodli. Je to skvelý človek. Viackrát ma podržal. Je načase, aby som mu to splatil na ihrisku,“ zneli prvé slová stopéra ViOn-u.

Pintér tak začne pridávať ďalšie ligové štarty k svojim doterajším 154. v drese Zlatých Moraviec. „Vraciam sa do známeho prostredia. Futbalovo som tu vyrástol. Všetko veľmi dobre poznám. Myslím, že to bude fajn. Spravím všetko pre to, aby som trénerovi ukázal, že patrím do základnej zostavy. Potom bude iba na ňom, koho postaví,“ pokračuje Michal.

A vracia sa lepší Pintér ako ten, ktorý ViOn opúšťal? „Na to sú iní, aby hodnotili. Urobím maximum, aby to tak bolo. Uvidíme, na čo to bude stačiť,“ dopĺňa s úsmevom na tvári.

V tíme nováčika Fortuna ligy odohral za Liptovský Mikuláš desať zápasov, v ktorých si pripísal jednu asistenciu. Dokopy nazbieral 806 minút.

„Niečo mi to dalo. Zahraničie, ako som najprv dúfal, mi nevyšlo. Na margo toho som si uvedomil nejaké veci. Skúsil som tak iné prostredie, s novými ľuďmi. Jednoducho so všetkým iným. Polrok v Mikuláši neľutujem. Zišla sa tam dobrá futbalová partia, ktorá ma prijala medzi seba. Za to im ďakujem,“ vrátil sa k vystúpeniam vo svojom poslednom klube.

Jedným okom sledoval počínanie svojho materského klubu. „Na začiatku sa mužstvo trápilo, no ku konci išlo výkonovo hore. Žiaľ, doplácali na neefektívnosť v koncovke. Som si istý, že keď spoločne nadviažeme na záver jesene, budeme efektívnejší a výsledky sa dostavia,“ uzatvára Michal Pintér, ktorý so staronovými spoluhráčmi absolvoval pondelkový zraz s prvou tréningovou jednotkou.