Naší „mladí“ s medailami

Naší „mladí“ s medailami

Finálový turnaj 10. ročníka Mini Champions Liga 2014, ktorý je súčasťou Grassroots programu SFZ sa uskutočnil v dňoch 7.-8.10.2014 v športovom areáli MFK Lokomotíva Zvolen. Na mini-ihriskách s umelou trávou sa na turnaji predstavilo 8 chlapčenských tímov (mladší žiaci U12: ŠK Slovan Bratislava, FC VION Zlaté Moravce, AS Trenčín, FC Spartak Trnava, MŠK Žilina, FK POHRONIE Žiar nad Hronom/Dolná Ždaňa, 1. FC Tatran Prešov a MFK Košice) a 6 dievčenských tímov (staršie žiačky U16: AS Trenčín, ŠK Slovan Bratislava, Partizán Bardejov, FK Spišská Nová Ves, ŠKF VIX Žilina a CVČ Radvanská Banská Bystrica-Selce ).

V chlapčenskej kategórii sa súťažilo počas dvoch dní, vo finálovej štvorčlennej skupine potvrdil suverenitu tím AS Trenčín a po troch víťazstvách vo finálovej skupine sa tešil z celkového prvenstva na turnaji. V kategórii dievčat dominovalo družstvo Partizána Bardejov, ktoré po dvoch víťazstvách v skupine uspelo aj v semifinále a vo finále si poradilo s ŠK Slovan Bratislava 4:2. Najlepšou strelkyňou turnaja sa stala desaťgólováMartina Šurnovská (Partizán Bardejov)v kategórii chlapcov sa stal kráľom strelcov s desiatimi gólmi Marek Švec (FC Vion Zlaté Moravce).

Víťazi MCHL 2014 v oboch kategóriách získali hlavnú cenu – vstupenky na zápas futbalovej reprezentácie SR Slovensko – Fínsko, výber najlepších chlapcov z finálového turnaja Mini Champions Ligy 2014 odohrá dňa 17.11. 2014 predzápas proti poľským rovesníkom pred medzištátnym stretnutím Poľsko – Švajčiarsko na štadióne vo Vroclavi.

Zdroj: futbalsfz.sk

pfa-ziaci-futbal

 

Poradie turnaja

1. AS Trenčín

2. Spartak Trnava

3. FC ViOn

4. Tatran Prešov

5. Pohronie Žiar nad Hronom

6. MŠK Žilina

7. MFK Košice

8. ŠK Slovan Bratislava

 

Výsledky našich žiakov

FC ViOn – AS Trenčín   2-4

FC ViOn – MŠK Žilina   5-4

FC ViOn – MŠK Košice   4-1

FC ViOn – AS Trenčín   2-3

FC ViOn – Spartak Trnava   4-3

FC ViOn – Tatran Prešov   3-4

 

FC ViOn U10

Richter (1A)

Švec (10G + 2A)

Šútor (3G + 2A)

Kóša (1G + 2A)

Boniš

Očovský (3G + 2A)

Penzeš (1A)

Bíheň (1G + 1A)

Drienovský

Zolder (1G + 1A)