Na úvod prípravy prehra v Šali

FK Slovan Duslo Šaľa – FC ViOn Zlaté Moravce – Vráble 2:1 (0:0)
Góly: 81. Hlavatovič, 86. Hudák – 74. Tóth
ViOn: Hodál – Čogley, Haspra, Tóth, Chren – Duga, Sloboda – Camara, Ďubek, Orávik – Haljeta
2. polčas: Hodál – Čogley, Haspra, Tóth, Chren – Duga, Sloboda – Vujič, Ďubek, Gustavo – Haljeta
Striedali: Tkáč, Grozdanovski, Mihálik, Pagačovič, Jeck, Kruľák, Balaj, Rudonja

V prvom prípravnom stretnutí sa o slovo v zostave prihlásilo viacero novicov. V bráne stál Hodál, na krídle operoval Camara a na hrote útoku Haljeta. Neskôr v stretnutí sa na ihrisko dostal i Vujič či Rudonja a viacero futbalistov z mládeže.

Úvod duelu patril hosťom od Žitavy. Držali loptu na svojich kopačkách a rýchlymi akciami sa skúšali dostať k bráne súpera. Najčastejšie sprava cez Camaru, ktorý centroval do pokutového územia. Domáca Šaľa si so všetkými náznakmi poradila a nebezpečenstvo odvrátila. V pätnástej minúte napriahol spoza šestnástky Hlavatovič a prestrelil bránu. O päť minút neskôr odpovedal na druhej strane z priameho kopu Ďubek, ktorého sľubný pokus brankár domácich zlikvidoval. S naplnením polhodiny hry sa k odrazenej lopte dostal na šestnástke Orávik, napriahol a tečovaná strela mierila tesne vedľa ľavej žrde. V 38. minúte to skúšal z hranice pokutového územia Duga, ale ani on nenašiel recept na prekonanie brankára. Pálil nad. Záver prvého dejstva patril futbalistom Šale. Hodál bol v permanencii, ale s pokusmi si poradil a gól za svoj chrbát nepustil. Do kabín sa odchádzalo za nerozhodného stavu.

Tréner Benkovský urobil na začiatku druhého polčasu len dve zmeny. Na ihrisko prišli Gustavo a Vujič. V priebehu ďalšieho stretnutia sa, okrem Menicha, ktorý laboruje s menším zranením, dostali  všetci hráči, ktorí sú k dispozícii. O prvý vzruch sa postarali mladíci Pagačovič s Mihálikom. Druhý menovaný individuálne preveril brankára, ale neúspešne. Pätnásť minút pred záverečným hvizdom ale Mihálik ponúkol z rohu center Tóthovi, ktorý hlavou otvoril skóre – 0:1. O tri minúty na to mohlo byť na strane ViOn-u ešte veselšie. Gustavo vysunul Pagačoviča, ale ten v koncovke mieril vedľa pravej žrde. V posledných minútach sa Šaľa nadýchla k záverečnému tlaku a dokázala otočiť nepriaznivý vývoj. V 81. minúte prepadol center do šestnástky, kde sa k lopte dostal Hlavatovič a popod Jecka vyrovnal. Konečný rezultát uzavrel štyri minúty pred koncom Hudák, keď strelou zvnútra prestrelil Jecka – 2:1. Zlatomoravčania najbližšie cestujú v sobotu do Červeníka, kde si zmerajú sily s 1.FC Slovácko.

Ľuboš Benkovský (tréner FC ViOn Zlaté Moravce – Vráble): “Bol to prvý prípravný zápas. Išli sme do variantu so všetkými hráčmi, ktorých sme mali k dispozícii. Potrebovali sme od nich vidieť čo najviac, čo sa dalo. Jednoznačne nám to ukázalo, že musíme ešte veľa pracovať. Urobiť ďalšie a najmä rýchle kroky, ktoré nám zabezpečia, že sa pokúsime priniesť ďalších hráčov, ktorí nám do budúcej sezóny môžu pomôcť.”