post

Na úvod jari proti Žiline. Ďubek: Prajem si, aby to pre nás dopadlo dobre

Po šesťdesiatich deviatich dňoch zimnej prestávky vstúpia zverenci Karola Praženicu opäť do ligového kolotoča. V nedeľu ich čaká súboj pod Dubňom proti domácej Žiline.

Zlatomoravčania vstupujú do jarnej časti s túžbou a motiváciou vybojovať si miestenku medzi šiestimi najlepšími. Aktuálne sú s dvadsiatimi tromi bodmi na siedmej priečke. Rovnaký počet má na konte i šiesta Trnava.

„Túžime byť na očiach, hrať s najlepšími a zároveň sa s nimi porovnávať. Každý futbalista, my tréneri, ľudia z vedenia a tiež fanúšikovia sa tešia, keď hráte napríklad so Slovanom, v porovnaní, bez urážky, s mužstvami pod nami. Je to náš hlavný motív smerom k jarnej časti,“ uviedol tréner Karol Praženica.

Jeho hráči majú za sebou päťtýždňový zimný dril, v ktorom absolvovali množstvo tréningov a sedem prípravných stretnutí. V kádri nenastali veľké zmeny. Odišli iba legionári a prišli ofenzívne ladení Marko Kelemen s Davidom Hrnčárom.

„Príprava bola náročná, ale už je za nami. Konečne sa opäť začína liga, na ktorú sa všetci v kabíne tešíme. Čaká nás súboj v Žiline. Vieme, že je to náročný súper, ale myslím, že sme dostatočne pripravení a verím, že si odtiaľ privezieme nejaké body,“ pokračuje dvadsaťdvaročný krídelník Hrnčár.

Tréner Praženica nebude mať k dispozícii dlhodobo zranenú dvojicu Vladimír Tkáč a Martin Válovčan, ku ktorým sa v priebehu zimy pridal pravý obranca Peter Čogley. Trest si bude odpykávať stredopoliar Denis Duga.

„Od prvého kola sa ideme snažiť vybojovať čo najlepšie výsledky, aby sme získali čo najviac bodov. Uvidíme, na čo to bude po štyroch kolách stačiť. Nekalkulujeme. Sme si vedomí, že domáci disponujú kvalitou. Na svojej umelej tráve sú silní. Ideme do zápasu s tým, aby sme boli úspešnejší ako náš protivník,“ doplnil hlavný lodivod lavičky ViOn-u.

Oba celky sa proti sebe stretli už na jeseň. Vo ViOn aréne sa zrodila bezgólová remíza. Viac ako 2 300 fanúšikov videlo výborný futbal z oboch strán.

„Bol to dobrý bod. V súboji sme si vypracovali niekoľko sľubných príležitostí, ale to aj súper. Verím, že keď sa zajtra naskytne príležitosť, budeme efektívni. Som rád, že sa začína znova sezóna. Všetci sme pripravení,“ zdôraznil Martin Kovaľ, s piatimi gólmi najlepší strelec zimnej prípravy.

Z historického hľadiska nastúpia tímy do tridsiateho tretieho vzájomného duelu. Žlto-zelení triumfovali v dvadsiatich štyroch prípadoch, trikrát sa zrodila remíza a Zlatomoravčania získali tri body päťkrát. Pod Dubňom však ani raz. Motivácia je tak veľká.

„Štatistiky nesledujem. Sústredíme sa iba na seba, aby sme tam uhrali taký výsledok, s ktorým budeme spokojní. Verím, že to bude na úvod dobrý futbal a prispejeme k tomu aj my. Prajem si, aby to pre nás dopadlo dobre,“ nechal sa počuť kapitán Tomáš Ďubek.

Momentálne druhé mužstvo tabuľky počas zimy taktiež veľa zmien neurobilo. Najhlavnejšie boli dve – výmena trénera, keď namiesto Jaroslava Kentoša prevzal trénerskú taktovku Pavol Staňo a odchod reprezentačného útočníka Róberta Boženíka. To, ako devätnáste kolo dopadne, sa dozvieme v nedeľu od 14.00 hod.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *