post

Na Liptovský Mikuláš už s obmedzeniami, v režime „OTP“

Na sobotný pas môžu príiba fanúšikovia, ktorí otestovaní (PCR alebo AG test), kovaní, alebo prekonali covid. Bufety ostávajú otvorené. Môžu prítiež priaznivci hostí.

Na stretnutie FC ViOn – MFK Tatran Liptovský Mikuláš bude vstup možiba v tzv. režime „OTP“. Deti do 12 rokov sa nemusia preukazovať ničím. Deje sa tak na klade rozhodnutia klubu, ktorý si m môže režim organizácie podujatia regulovať na každuel po svojom. Umožňuje mu to Vyhláška ÚVZ SR č. 241, ktorá vstúpila do platnosti od 12. augusta.

Vybrať si je možz troch možností. „KLAD“, kde si stačí iba piť stok a prína futbal bez akéhokoľvek obmedzenia.

Druhou možnosťou je „OTP“, kde je nutné sa preukázať otestovaním, kovaním, alebo prekonaním. Keďže v tomto týždni je okres Zlaté Moravce v covid automate v oranžovej farbe (ostražitosť), môže prído adiska ViOn Arény maximálne 50 percent kapacity, čiže 2 000 divákov. Práve pre tento variant sa rozhodol FC ViOn na najbližší boj s MFK Tatran (nakoľko v oranžovom okrese by v režime „KLAD“ mohlo byť v adisku len 200 divákov).

A treťou skupinou je „PLNE ZAOČKOVANÍ“, kde môže byť na tribúnach iba to skupina ľudí, pričom počet miest na štadióne nie je limitovaný.

Naďalej ak ostávajú otvorené bufety. Možnosť prína pas majú aj fanúšikovia hostí. K dispozícii dostanú 5 % z povolenej kapacity, v tomto prípade z 2 000 ľudí je to 100 divákov hostí.

Samozrejme, etko sa riadi Covid automatom. V prípade, že okres Zlaté Moravce bude v budúcnosti v inej ako oranžovej farbe, podmienky sa budú meniť. O tom, v akom režime budú ďalšie domáce pasy ViOn-u, budeme informovať dy pred kažm kolom.

stky na stretnutie s Liptovským Mikulášom sú dostupné na Čerpacej stanici ViOn, online na: fcvion.maxiticket.sk a pred kopom v pokladni štadióna.

pas sa v sobotu 25. septembra začína o 18.00 h.