post

Mužstvo sa koncentruje na Sereď. Chren: Nie hra, ale výsledky sú teraz najdôležitejšie

Zverenci Karola Praženicu majú za sebou neúspešný vstup do jarnej časti Fortuna ligy. Doma ich cez víkend čaká boj o dôležité tri body do tabuľky. 

Pod Dubňom si vionisti vypracovali viacero príležitostí, no zlyhali v efektivite. Dva góly mohla streliť najnovšia akvizícia – András Mészáros. V mikrosúboji s Holecom ani raz neuspel.

„Nehrali sme vôbec zle. V prvom dejstve sme si vypracovali možno viac šancí ako domáci. Žiaľ, zostali nepremenené. Skórovať sme nedokázali ani z náporu po zmene strán. Naopak, Žiline vyšiel útok a od stavu 2:0 si to kontrolovali až do konca,“ uviedol Mészáros.

ViOn prehral v prvom jarnom vystúpení 0:3. Pindrocha prekonal dvakrát Jánošík a v závere Kurminowski. Stále tak platí, že klub od Žitavy si na historicky prvý triumf spod Dubňa bude musieť ešte počkať.

„Výsledok je krutý. Nepredviedli sme zlý výkon. Keď však nedáme góly, nemôžeme bodovať. V tomto dueli sme si vypracovali dve až tri sľubné šance. Musíme ich premieňať,“ prízvukuje ľavý obranca Martin Chren.

Skúsený harcovník sa dostal do základnej zostavy po dlhšom čase. Jeho výborný tímový výkon ocenil portál profutbal.sk hneď miestom v najlepšej zostave devätnásteho kola.

„Radšej by som to vymenil za nejaký bodový zisk. Na druhej strane, určite to človeka poteší. V prvom rade sa pozerám na kolektív. Do ďalšieho súboja musí ísť každý s tým, že na ihrisku odovzdá maximálny výkon. V Žiline sme zlyhali, cez víkend nás čaká nová výzva,“ pokračuje Chren.

Zlatomoravčania sa doma predstavia po zimnej prestávke premiérovo. So Sereďou uhrali na jeseň v Myjave bod za bezgólovú remízu. Seredčania hostia svojich súperov na jar vo ViOn aréne. S Ružomberkom naposledy remizovali 2:2.

„Dôležité bude, aby sme strieľali góly. Očakávam náročné stretnutie. Bude to o bojovnosti a chcení. Neočakávam žiadny pekný futbal. Ak sa nám podarí streliť dva – tri góly, môžeme pomýšľať na plný bodový zisk. Keď chceme byť v prvej šestke, nemôžeme sa pozerať na hru. V tejto fáze nie hra, ale výsledky sú najdôležitejšie. Musíme hrať účelovo na body,“ zdôraznil 36-ročný odchovanec ViOn-u Martin Chren. 

Vstupenky sú denne v predaji online na www.fcvion.maxiticket.sk alebo čerpacej stanici ViOn. Pokladne na štadióne budú tradične otvorené pred výkopom, ktorý je naplánovaný v sobotu o 14.00 hod.