post

Matúš Čonka: „Po zmene strán sme urobili chyby, za ktoré nás domáci tvrdo potrestali“

Zverenci Ľuboša Benkovského pricestovali na Tehelného pole a domáceho Slovana sa nezľakli. Po prvom dejstve viedli, ale v druhom belasí stretnutie otočili vo svoj prospech. O jediný presný zásah ViOn-u sa postaral ľavý obranca Matúš Čonka.

„Teším sa, že som na svoj prvý gól za ViOn nemusel čakať tak dlho ako v predchádzajúcich kluboch. Samozrejme, každý presný zásah si veľmi cením, pretože som ich vo svojej kariére veľa nedal. Oveľa viac si cením ale body, ktoré získame ako mužstvo. Futbal je v prvom rade kolektívny šport. Na to, aby ste strelili gól, potrebujete spoluhráčov, bez nich by to nešlo,“ vyjadril sa Čonka.

Tretie nadstavbové kolo skupiny o titul prinieslo duel dvoch rozdielnych polčasov. V prvom vionisti nepustili domáci Slovan prakticky k ničomu, zakončoval iba zblízka Medveděv, ktorého pokus vytlačil na rohový kop Chovan. Naopak, futbalisti od Žitavy hrýzli. Šancu zahodil Duga, ale aj Čonka. Košický rodák sa v závere prvého polčasu predsa len presadil po centri Hrnčára.

„V prvom dejstve sme hrali veľmi dobre. Slovan sme do nejakých veľkých šancí nepúšťali. Dobre sme sa pohybovali v priestoroch, v ktorých vedia byť belasí silní. Eliminovali sme ich kolmú hru smerom dopredu. Veľakrát museli hrať do šírky alebo zvoliť spätnú loptu, čo nám vyhovovalo. Vďaka tomu sme si vypracovali príležitosti,“ začal hodnotiť stretnutie ľavý univerzál.

Polčasové vedenie ale Zlatomoravčania dlho neudržali. Krátko po nástupe vyrovnal Ratao, na ktorého nadviazal Moha a hráči Slovana rázom viedli 2:1.

„Cez prestávku sme si prízvukovali, že nesmieme poľaviť v koncentrácii a musíme pokračovať tak, ako v prvých štyridsiatich piatich minútach. Žiaľ, rýchlo sme inkasovali a ešte rýchlejšie dostali druhý gól. Myslím, že to s nami zamávalo. Domáci boli v tej chvíli na koni. Chceli sme s výsledkom niečo urobiť, stále sme mali dostatok času, aby sme niečo vymysleli,“ pokračuje Matúš Čonka.

Obhajca majstrovskej trofeje bol na nezastavenie. Po dvoch góloch narástli hráčom krídla a loptu prakticky nepúšťali zo svojich kopačiek. Neustále vyvíjali na ViOn tlak, z ktorého vyťažili ďalšie dva zásahy a konečnú výhru 4:1.

„Spravili sme chyby, za ktoré nás súper potrestal. V živote to už raz tak chodí – kto nič nerobí, nič nepokazí. Vo futbale to platí rovnako. Bohužiaľ, sme sklamaní z výsledku i druhého polčasu. Určite sa k tomu v týždni vrátime a zápas zanalyzujeme. Dostať štyri góly za polčas je jednoducho veľa,“ netajil sklamanie Čonka.

So spoluhráčmi tak výsledkovo nenadviazal na predchádzajúce dve merania síl. V prvom slovanisti ťahali vo ViOn aréne za kratší koniec. Naposledy zvíťazili na Tehelnom poli 2:1. Celkovo to bol 36. vzájomný ligový súboj medzi oboma. Belasí pridali dvadsiatu štvrtú výhru.

„Nebol to z našej strany úplne zlý zápas. Vzhľadom na konečné skóre to tak ale vyzerá. Prvý polčas nám na 90 % vyšiel tak, ako sme to plánovali v priebehu týždňa. V druhom sme spravili chyby, za ktoré nás domáci tvrdo potrestali,“ uzavrel Čonka.

Zlaté Moravce musia na prehru so Slovanom zabudnúť, pretože už v stredu ich čaká osemfinálový boj Slovnaft Cup-u. Od 11.00 hod nastúpia v Senci proti druholigovej Skalici.