post

Marek Ondrejka vo ViOn podcaste: „Našim krátkodobým cieľom je dostať sa do prvej šestky“

Generálny manažér rozprával v klubovom podcaste o práve skončenej fortunaligovej jeseni. „Zo športovej stránky urobíme všetko pre to, aby sme takto dobre rozbehnutú sezónu dotiahli do úspešného konca a predstavili sa v prvej šestke,“ zdôraznil jasne a presvedčivo.

Po osemnástich kolách figuruje ViOn na siedmej priečke. Zverenci Karola Praženicu nazbierali 23 bodov. Rovnako ako dva celky nad nimi – Spartak Trnava a Zemplín Michalovce. Štvrtý Ružomberok má náskok dvoch bodov.

„Spokojnosť tu je, aj keď, samozrejme, určite nie úplná. Je to taká čiastočná spokojnosť. Viem si predstaviť, že sme mohli mať o niečo viac bodov. Osobne ma mrzia straty s Pohroním, dva body doma i vonku. Takisto si myslím, že sme mali lepšie zvládnuť duel na Myjave proti Seredi. Na druhej strane, zápas, ktorý nás najviac máta, je ten v Dunajskej Strede. Prišli sme minimálne o bod, ak nie tri. Straty, ktoré mi chýbajú k úplnej spokojnosti. Je pravda, že niekoľko stretnutí sme doťahovali v závere, takže pár bodov sme si vykompenzovali. Ale opakujem, o tri – štyri body sme mohli a dovolím si povedať, že aj mali mať,“ vyjadril sa Ondrejka v diskusii s moderátorom Petrom Žemberom.

Situácia v tabuľke je nesmierne vyrovnaná. Trenčania totiž z ôsmej priečky strácajú iba dva body a kartami môže miešať aj deviata Senica s devätnástimi bodmi.

„Nedovolím si predpovedať čo bude na jar, pretože v hre je možno päť alebo šesť tímov o tri miesta. Keď sa pozrieme na vyžrebovanie, kto s kým bude hrať, možno teoreticky vieme plánovať. Tým, že je súťaž vyrovnaná, Dunajská Streda dokáže prehrať 0:5 v Michalovciach a podobne divokých výsledkov bolo viac, ťažko povedať. Môže sa zdať, že máme ľahší žreb, ale nie. Ďalšia vec, otázka je, ako budú vyzerať kádre jednotlivých klubov. Kto sa posilní, oslabí. Všetko toto zohrá úlohu. Bude strašne málo času, štyri súboje. Každý bod je cenný,“ pokračuje Marek Ondrejka.

Pozitívnu jeseň chcú Zlatomoravčania dotiahnuť do prvej šestky. „Jednoducho nám velí, že sa chceme dostať do prvej polovice tabuľky. Som veľmi rád, že na záverečnom stretnutí, rozlúčkovom pred sviatkami, odznel tento cieľ aj z úst majiteľa. Ide o náš krátkodobý cieľ. Musíme zvládnuť dva domáce zápasy a pokúsiť sa pridať bod zvonku. Uvidíme, či to bude stačiť. Kvalitu na to máme,“ prízvukuje Ondrejka.

V debate ďalej prezradil svoje názory aj o tom, aký má tím cieľ v Slovnaft Cup-e, v ktorom si vionisti na jar zahrajú štvrťfinále. O postup medzi štyroch najlepších sa v marci predstavia na pôde Nitry. Okrem toho si fanúšikovia vypočujú aj to, či a ako sa zmení káder v priebehu zimnej prestávky.

Celé vydanie ViOn podcastu je dostupné:

Všetky vydania sú dostupné: https://www.youtube.com/channel/UC0xS1utRopPSAr0uPWNb-JA

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *