post

Letná príprava: Začiatok v Šali, generálka doma s Baníkom Ostrava

Zlatomoravčania ukončili ročník 2019/2020 domácim víťazstvom proti Seredi. Zabezpečili si tak celkovú ôsmu priečku. Po šiestich dňoch začnú s opätovným tréningovým procesom.

Prípravu na ďalšiu sezónu odštartujú 17. júla, keď čaká vionistov i prvá tréningová jednotka pod taktovkou nového kormidelníka Ľuboša Benkovského. Mužstvo sa bude pripravovať tri týždne, aby následne vstúpilo do sezóny 2020/2021.

„Čaká nás tri a pol týždňová príprava. V krátkom čase budeme musieť dať dokopy tím, taktiku, kondíciu a komplexne sa pripraviť na prvé ligové kolo. Doladíme všetky detaily na maximum, aby sme nastúpili do sezóny pripravení,“ uviedol tréner Benkovský.

V priebehu letnej zaberačky odohrá ViOn štyri prípravné duely. Tri z nich budú vonku, jeden vo ViOn aréne. Úvodné stretnutie je na programe v treťoligovej Šali. V neúplnej sezóne, ktorú zrušila pandémia koronavírusu, sa futbalisti Šale umiestnili na ôsmej priečke.

V druhom zápase preverí Zlaté Moravce český fortunaligista 1. FC Slovácko. V tridsiatich kolách nazbierali jeho futbalisti v základnej časti štyridsaťdva bodov. V play-off skupine o Európsku ligu ťahali za kratší koniec v dvojzápase s Bohemians 1905. Súboj s ViOn-om sa odohrá v Červeníku.

O štyri dni neskôr vycestuje výprava od Žitavy do maďarskej Budapešti, kde si zmeria sily s ôsmym celkom tamojšej OTP Bank ligy. Záverečný štvrtý prípravný súboj odohrajú zverenci Ľuboša Benkovského na domácej pôde.

Fanúšikovia ViOn-u sa môžu tešiť na atraktívneho súpera z najvyššej českej súťaže, tradičného účastníka Baník Ostrava. Duel je na programe týždeň pred štartom Fortuna ligy. Do nového ročníka vstúpia hráči Moraviec domácim stretnutím proti Pohroniu.

„Vzhľadom na to, že v príprave odohráme štyri zápasy, nejde o klasickú predsezónnu prípravu. Bude viac o hernej príprave. S prvým súperom všetko odštartujeme a nasledujúce tri zápasy sú pre nás previerkou či akýmsi ukazovateľom do novej sezóny,“ uzavrel Ľuboš Benkovský.

Program letnej prípravy:

17. júl – Prvá tréningová jednotka po krátkej prestávke
21. júl – Duslo Šaľa (18.00 h., v Šali)
25. júl – 1. FC Slovácko (18.00 h. v Červeníku)
29. júl – Kisvárda (18.00 h. v Budapešti)
1. august – Baník Ostrava (10.00 h. ViOn aréna)
8. august – FK Pohronie (1. kolo Fortuna ligy)