post

Karol Praženica končí na lavičke ViOn-u. Klub mu nepredĺži kontrakt

Štyridsaťdeväťročnému kormidelníkovi vyprší zmluva 30.6. Klub sa rozhodol nepokračovať v ďalšej spolupráci.

Praženica zasadol na lavičku po Jurajovi Jarábkovi na konci minuloročnej jesene. V klube strávil rok a pol. Svoj posledný zápas v pozícii hlavného trénera FC ViOn Zlaté Moravce – Vráble odtrénoval v Žiari nad Hronom proti domácemu Pohroniu. Zlatomoravčania prehrali 0:1. Dve kolá pred koncom sezóny im patrí ôsma priečka. V Slovnaft Cup-e vypadli s veľkým favoritom Slovanom Bratislava v semifinále. Tím sa pod jeho vedením vlani v poslednom kole zachránil vo Fortuna lige.

„Áno, môžem to oficiálne potvrdiť, k jeho ďalšej spolupráci s ViOnom nepríde. To znamená, že záver sezóny, posledné dva zápasy Fortuna ligy, dotiahne v pozícii hlavného trénera jeho asistent Branislav Mráz. Touto cestou chceme trénerovi Praženicovi v mene celého klubu poďakovať za všetko, čo pre náš klub v priebehu roka a pol urobil. Samozrejme, v jeho ďalšej trénerskej dráhe mu želáme veľa športových úspechov,“ uviedol generálny manažér Marek Ondrejka.

Meno nového trénera oznámi vedenie klubu v najbližších dňoch. „Majiteľovi som predložil sedem mien, potencionálnych adeptov na uvoľnený post. V ostatných dňoch som sa minimálne raz s každým z nich stretol osobne, resp. s  niektorými som hovoril prostredníctvom telehovoru. Na pár debatách bol prítomný aj majiteľ klubu Viliam Ondrejka. Tento týždeň sme sa rozhodli, že vo finále budeme rokovať s trojicou. Je to taká zaujímavosť, každý je z inej krajiny. Jeden je Slovák, druhý Čech a tretí Španiel. Vnútorne v klube máme jasne nastavené kritériá, podľa ktorých sa rozhodneme. Myslím si, že je z čoho vyberať. Predpokladám, že v priebehu pár dní sa fanúšikovia dozvedia meno nášho nového trénera, ktorý povedie ViOn od novej sezóny,“ dodal Ondrejka.

Do konca aktuálneho ročníka zostáva odohrať dve nadstavbové kolá. Vionisti cestujú o týždeň v sobotu do Senice a 11.7. ukončia sezónu vo ViOn aréne proti Seredi.