post

Kapitán Tomáš Ďubek sa dohodol s ViOn-om na ďalšej spolupráci

Líder mužstva sa s vedením klubu pri Žitave dohodol na novej zmluve tesne pred skončením aktuálnej sezóny. Nový kontrakt je platný na ďalšiu sezónu, s možnosťou následnej ročnej opcie.

Rodák zo Zvolena pôsobí vo ViOn-e druhý rok. Za ten čas sa stal lídrom nielen na ihrisku, ale i v kabíne. Dokazuje to aj kapitánska páska na jeho ľavom rukáve. Ako kapitán doviedol Zlatomoravčanov k záchrane ligy či do semifinále Slovnaft Cup-u.

„Samozrejme, vždy treba dohodu dvoch strán. Keď je obojstranná spokojnosť, nevidím dôvod, prečo by sme mali naše vzťahy prerušovať. Som rád a určite sa teším. Verím, že budeme úspešní. Špeciálne ciele si nedávam. Chcem, aby sa darilo klubu, mužstvu a dúfam, že k tomu prispejem aj ja,“ uviedol krátko po podpise zmluvy tridsaťtriročný ofenzívny futbalista.

Ďubek patrí k základným pilierom ofenzívy Zlatých Moraviec. V aktuálnom ročníku nastrieľal osem gólov. Celkovo mu medzi ligovými strelcami patrí ôsma priečka. Spomedzi hráčov  ViOn-u je najlepším zakončovateľom druhý rok po sebe.

Pre nás je Ďubo jednou z najväčších osobností Fortuna ligy. Svojimi futbalovými kvalitami a charakterom patrí k lídrom nášho tímu. Bolo pre nás prioritou spolupracovať s ním aj do ďalšieho obdobia. Sme veľmi radi, že bude naďalej súčasťou našej červeno-modrej rodiny. Je to od neho aj akýsi prejav dôvery voči nám, našej práci a filozofii, ktorou sa chceme v najbližšom období prezentovať. Podpisom nového kontraktu s naším kapitánom sme vyslali jasný signál, že to myslíme s futbalom v Zlatých Moravciach seriózne a vážne. Preto je pre nás kľúčové zachovať aj kvalitnú kostru tímu, ktorú budeme dopĺňať novými a, samozrejme, aj mladými, talentovanými futbalistami,“ vyjadril sa generálny manažér Marek Ondrejka.

O ďalších zmenách v kádri budeme včas informovať na www.fcvion.sk, ale i klubovom Facebooku a Instagrame.