post

Kapitán Ďubek: „Neviem si to od októbra predstaviť. Bude to mať fatálne následky“

Po piatkovej predohrávke 6. kola nerezonoval iba výborný zápas či konečný výsledok 2:2. Ale najmä vyhlásenie ministra zdravotníctva Mareka Krajčího, ktorý na tlačovej konferencii vetoval rozhodnutie Pandemickej komisie vlády SR. Nové opatrenia sa výrazne dotknú futbalu a celkovo športu v našej krajine.

Vláda Slovenskej republiky reaguje na zvýšený počet infikovaných ľudí v rámci ochorenia COVID-19. Za uplynulých sedem dní odhalili testy dokopy 952 prípadov. Od 1. októbra sa majú bezpečnostné opatrenia výrazne sprísniť. V porovnaní s aktuálnymi o päťnásobne bolestnejšie.

„Ťažko sa mi niečo hodnotí a hlavne zápas, pretože je to celé zvláštne, čo sa deje. Verím, že všetko, čo som pred výkopom zachytil, sa nestane. Neviem si to od októbra za spomínaných okolností vôbec predstaviť. Kompetentní musia jednoducho prehodnotiť svoje myslenie. V opačnom prípade to bude jedna veľká katastrofa,“ nebral si servítku pred ústa najskúsenejší futbalista na ihrisku Tomáš Ďubek.

Od 1. októbra by v súčasných zelených okresoch malo prísť k obmedzeniu maximálneho počtu osôb v exteriérových hromadných podujatiach na 200 osôb s povinnosťou nosiť rúško. V interiérových hromadných podujatiach na maximálne 100 osôb. V oranžových a červených okresoch príde ešte k výraznejšiemu obmedzeniu – v exteriéri maximálne 100 osôb, v interiéri 50 osôb.

„Neviem vôbec pochopiť, o čo im ide. Už teraz sa necítim dobre pri tomto rozhovore, keď musím mať na sebe rúško. Obdivujem tých, ktorí v ňom fungujú celý deň. Mám problém ho mať desať minút. Beriem odstupy od seba. Ale zvyšok? Konečne sa Slovensko ako tak spamätalo z náročnej jari a teraz znova? Je to úplne zle. Verím, že to tak od 1. októbra nebude. Nielen vo futbale, no i v kultúre to bude mať fatálne následky. Dúfam, že to prehodnotia. Ľudia sa po práci musia ísť niekam odreagovať, či to je šport alebo kultúra. Musia ísť von a niekto im to ide zakázať? Nechápem…“ krútil hlavou Ďubek.

Aktuálne sú v našej krajine povolené hromadné podujatia v exteriéri do 1 000 osôb. V interiéri do 500. Nové pravidlá by tak zastavili akúkoľvek organizáciu športových podujatí, keďže počas jedného futbalového zápasu je prítomných v priemere 200 ľudí.

„V hokeji na úvod nehrali, na znak nesúhlasu klepkali hokejkami o ľad. Majú moju podporu. V športe by sme mali držať spolu a určite to kvitujem. Keď k niečomu príde aj u nás, myšlienku podporím. Budem sa opakovať, ale verím, že vládni predstavitelia vezmú všetko na ohľad a budeme normálne fungovať ďalej,“ uzavrel Tomáš Ďubek.