post

Kabína sa zhodla: Spravodlivá remíza. Stále je ale priestor pre zlepšenie, hovorí Pindroch

Zverenci Karola Praženicu sa lídra tabuľky zo Žiliny nezľakli. Na ihrisku predviedli výborný výkon, ktorým potešili viac ako dvetisíc tristo prítomných fanúšikov. Tí sa im odvďačili potleskom v stoji.

„Sú radi. Hrali sme proti prvému. Žilina dala najviac gólov, najmenej inkasovala, získala najviac bodov. Nemajú byť prečo nespokojní. Hráči odviedli na ihrisku maximum. Vyvarovali sme sa i hluchým miestam, ktoré nás sprevádzali v predchádzajúcich zápasoch po zmene strán. Hralo sa z jednej strany na druhú. Keď ľudia vidia, že je tam snaha, tak to ocenia,“ uviedol na pozápasovej tlačovej konferencii tréner Karol Praženica.

Kredit si priaznivci zaslúžia tiež za moment zo 78. minúty, keď hosťujúci kormidelník stiahol z hry reprezentanta Róberta Boženíka. Domáce publikum ho s rešpektom vytlieskalo. Moment, aký často na našich štadiónoch nevidíme.

Futbalisti od Žitavy si vo ôsmich kolách pripísali už štrnásty bod. V tabuľke sa posunuli na štvrtú pozíciu za Dunajskú Stredu, na ktorú strácajú dva body. Ich výborná jazda tak v aktuálnom ročníku pokračuje ďalej. Každým kolom  dokazujú, že nejde o žiadnu náhodu. Je to výsledok tvrdej a zodpovednej práce.

„Keby nám niekto pred sezónou povie, že v tomto čase budeme mať štrnásť bodov, brali by sme to všetkými desiatimi. Spokojnosť s bodmi je na mieste. Stále je priestor pre zlepšenie. Tento bod nás možno ešte viac nakopne, pretože Žilinčania ukázali svoju kvalitu. Nie náhodou sú prví,“ zdôraznil brankár Branislav Pindroch.

Dvadsaťsedemročný strážca svätyne ViOn-u si pripísal štvrté čisté konto. Aj on sa nemalou mierou podpísal pod cenný bod. V prvom dejstve si poradil zoči-voči s Boženíkom, rovnako zlikvidoval aj nepríjemný pokus Jánošíka. V druhej štyridsaťpäťminútovke ho pri priamom kope Demiriho podržala horná konštrukcia brány.

„Je pravda, že som si zachytal, no to som očakával. Teším sa, že sme to spoločne zvládli. Nula je nula, ale futbal je tímový šport. Veľká vďaka patrí chalanom, že sa predo mnou ochotne hádzali do striel a pomáhali mi. Kľúčový bol kolektívny výkon. V prvých dvadsiatich minútach sme mali šance. Nechcem povedať, že sme boli lepší, opticky možno áno, ale súpera sme do ničoho nepúšťali. Po sérii dvoch či troch chýb sme sa dostali sami pod tlak. Po zmene strán držala Žilina na konci loptu, z brejkov sme mohli niečo vyťažiť. Remíza je spravodlivá. Chceli sme nechať na ihrisku všetko. Verili sme, že nám pomôžu aj fanúšikovia. Ďakujeme,“ hodnotil v mixzóne Pindroch.

Vionisti sú v novej sezóne len druhým tímom, ktorý dokázal žlto-zelených obrať o body. Predtým sa to podarilo obhajcovi majstrovskej trofeje – Slovanu Bratislava.

„Veľmi ťažký duel. Vedeli sme, že majú výbornú fazónu, sú prví. Snažili sme sa im to skomplikovať. Bolo to o behaní, v tom sme sa im chceli vyrovnať. Vypracovali si šance, my taktiež niekoľko skrumáži. Remíza je spravodlivá. Bod berieme. Ideme s pokorou ďalej,“ pokračuje kapitán Tomáš Ďubek.

Napriek pozitívnej tohtosezónnej bilancii Ďubek upokojuje prehnané emócie. „Je potešiteľné, kde sa nachádzame. Nemôžeme zaspať. Musíme ísť ďalej. Teší nás nula proti veľmi kvalitnej ofenzívy zo Žiliny. Ideme od zápasu k zápasu. Poctivo sa pripravujeme a zatiaľ to funguje. Verím, že nám to vydrží čo najdlhšie,“ uzavrel.

Najbližšie sa mužstvo pripravuje na sobotný výjazd do Myjavy, kde nastúpi ViOn proti siedmej Seredi. Výkop je naplánovaný o 19.00 hod.

FOTO: Jozef Bedej

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *