post

K Žitave prichádza obranca Jozef Menich

S ViOn-om sa dohodol na ročnom kontrakte s následnou opciou na ďalší rok. Dvadsaťpäťročný obranca naposledy obliekal dres FC Spartak Trnava.

Rokovania o jeho novom pôsobisku boli veľmi korektné a rýchle. S generálnym manažérom Marekom Ondrejkom sa dohodli v priebehu štvrtka. Napriek svojmu mladému veku má Menich dostatok skúseností s ligovým futbalom.

Teší ma, že pri výbere Menicha sme už spolupracovali s novým trénerom Benkovským a tiež realizačným štábom. Presne takto by to malo ideálne fungovať. S príchodom hráčov musia byť stotožnené všetky strany a hlavne tréner. Keďže nám dlhodobo vypadol Pintér, museli sme sa ihneď obzrieť po adekvátnej náhrade, po typologicky podobnom stopérovi. Jozef je ešte pomerne mladý hráč, ale má za sebou už dosť skúseností a veľmi zaujímavú kariéru. Pôsobenia v Ružomberku a Seredi mal veľmi vydarené a najmä to seredské mu vyšlo výborne. Práve z týchto dvoch klubov, kde ukázal svoje kvality, sme vychádzali pri jeho angažovaní. Je to futbalista, ktorý potrebuje dôveru, podporu a potom nechá na ihrisku všetko a ukáže potrebnú kvalitu. Dôležité smerom pre nás a do kabíny sú aj jeho charakterové vlastnosti, na ktorých veľmi staviame. Sedí mu menší klub, preto sme presvedčení, že práve ten náš, s rodinnou atmosférou, si ho získa a všetky strany budeme spokojné,“ priblížil Marek Ondrejka.

Rodák z Banskej Bystrice pôsobil dva roky v Ružomberku, kde v sezóne 2016/2017 debutoval vo Fortuna lige. Pred Spartakom Trnava hájil farby Serede.

„Prichádzam s pozitívnymi pocitmi. Rád by som si opäť vrátil chuť do futbalu. V Trnave to bol ťažký rok, okrem vážnejšieho zranenia prišla vynútená prestávka. Urobím všetko pre to, aby som mužstvu na ihrisku pomohol. Teším sa na nové prostredie,“ vyriekol krátko po podpísaní kontraktu.

Menich je prvým hráčom, ktorého ViOn získal pre budúci ročník. Už skôr sa dohodol na predĺžení zmluvy s kapitánom Ďubekom. Na spadnutie je i pokračovanie dvojice Duga – Chren a vedenie rokuje s ďalšími hráčmi, ktorí sú z pohľadu budúcnosti kľúčoví. Okrem toho sa finalizujú príchody nových futbalistov.