post

K Žitave pricestuje líder tabuľky zo Žiliny. Pintér: Hráme doma, chceme vyhrať

Fanúšikovia ViOn-u uvidia v sobotu v rámci ôsmeho kola Fortuna ligy zaujímavý súboj. Aktuálne piate Zlaté Moravce – Vráble privítajú prvú Žilinu.

Žlto-zelení ešte neprehrali. V siedmich kolách bodovali šesťkrát naplno a v jednom prípade sa rozišli zmierlivo po remíze s bratislavským Slovanom. Zverenci Karola Praženicu zaknihovali najlepší štart v histórii klubu.

„Je pravda, že máme trinásť bodov, ale nemôžeme sa s ničím uspokojiť. Musíme i naďalej poctivo a tvrdo pracovať. Verím, že si každý oddýchol a do ďalších zápasov načerpal nové sily. Nálada je dobrá, už sa tešíme na sobotu,“ zdôraznil stopér Michal Pintér.

Najvyššia slovenská súťaž roztočí ligový kolotoč opäť po dvoch týždňoch. V priebehu nich si Martin Kovaľ, Jakub Švec a Tomče Grozdanovski plnili reprezentačné povinnosti. ViOn stihol počas prestávky postúpiť tiež v Slovnaft Cup-e, keď na ihrisku Dolných Vesteníc triumfoval výsledkom 6:0. Žilinčania svoje pohárové zápolenie odložili.

„Trochu sme si oddýchli, medzitým odohrali pohár, ktorý sme zvládli. V zásade prevláda spokojnosť. Myslím, že nám pauza neuškodí. Všetko bude v poriadku. Verím, že sme dobre pripravení,“ pokračuje krajný obranca Jakub Brašeň.

V sobotu to bude tridsiaty druhý vzájomný duel medzi oboma celkami. Bilanciu vedú jasne futbalisti Žiliny, ktorí získali tri body v dvadsiatich štyroch z nich. Vionisti vyhrali päťkrát. Len dvakrát sa zrodila remíza.

„Súpera rešpektujeme. My hráme však doma. Chceme vyhrať. Spravíme maximum. Budeme chcieť nadviazať na predošlé výkony a hrať našu hru. Ak splníme to, čo si povieme, verím, že všetky body zostanú doma,“ uviedol odchovanec Pintér.

Hráči spod Dubňa sa v Moravciach predstavia v pätnástom stretnutí. Kým „môj dom, môj hrad“ platilo v piatich prípadoch, Žilinčania uspeli vo ôsmich. Raz sa tímy rozišli zmierlivo.

„Zatiaľ v tejto sezóne neprehrali, sú prví, no každá séria sa musí skončiť. Dúfame, že to bude už túto sobotu. Samozrejme, máme rešpekt, ale nemôžeme nastúpiť na ihrisko vopred zdolaní. Budeme chcieť vyhrať. Poctivo sme sa pripravovali. Najlepšie, ak by sme neinkasovali, vtedy nemôžeme prehrať,“ doplnil s úsmevom na tvári Brašeň.

Zápas ViOn-u so Žilinou prinesie zaujímavý súboj z pohľadu štatistík. Žilina nastrieľala dvadsať jeden presný zásahov, futbalisti od Žitavy o desať menej. Líder tabuľky inkasoval najmenej gólov, ViOn je v tomto ohľade tretí.

„Stretnutie s prvým mužstvom je vždy prestíž. Sobotný nie je výnimkou. Myslím, že nielen pre mňa, ale aj pre ostatných chlapcov je to výzva. Všetci sa veľmi tešíme. Veríme, že domáci duel zvládneme. Bude záležať na detailoch. Súper má kvalitný tím, ktorý vie, čo chce hrať. My im to našou hrou budeme chcieť znepríjemniť,“ dodal brankár Branislav Pindroch.

Oba celky zvládli svoje zápasy v ostatnom siedmom kole. ViOn zdolal doma 4:2 Ružomberok a Žilina si na svojej pôde poradila so Senicou vysoko 5:0.

„Čaká nás náročný súboj. Disponujú mladými, technickými hráčmi. Chcú hrať kombinačný futbal, čo by nám mohlo vyhovovať. Myslím, že keď budeme dostatočne zdravo agresívni a aktívni, nedáme im veľa priestoru, to môžeme zvládnuť k spokojnosti,“ uzavrel Michal Pintér.

To, ako dopadne ôsme kolo, sa dozvieme v sobotu od 19.00 hod. Vstupenky sú v predaji na čerpacej stanici a pred výkopom v pokladniach štadióna.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *