post

Jeseň ide do finále. ViOn sa predstaví v Žiari nad Hronom. Kovaľ: Verím, že dáme o gól viac ako súper

Tri kolá pred koncom jesene čaká futbalistov ViOn-u duel na pôde FK Pohronie. V priebehu desiatich dní sa obaja stretnú po druhý raz.

Počas poslednej reprezentačnej prestávky v tomto roku si obaja zmerali sily v osemfinále Slovnaft Cup-u, ktoré vyznelo lepšie pre Zlatomoravčanov. O postupe medzi osem najlepších rozhodol po zmene strán striedajúci Denis Duga.

„V pohári sme, zatiaľ, splnili cieľ. Chceli sme v ňom pokračovať aj v jarnej časti, čo sa nám podarilo. Tešíme sa. Uvidíme, ako sa bude vyvíjať ďalej. Pauza padla vhod. Potrénovali sme, načerpali nové sily do záveru, v ktorom je našim cieľom získať čo najviac bodov,“ nechal sa počuť stopér Michal Pintér.

Oba tímy sa vo Fortuna lige už raz stretli. V piatom kole videlo takmer dva a pol tisíc fanúšikov vo ViOn aréne bezgólovú remízu. Z historického hľadiska si tak Zlaté Moravce – Vráble pripíšu proti Pohroniu ešte len druhý vzájomný duel v najvyššej futbalovej súťaži.

„Bol to taktický boj, ktorý sprevádzalo plno súbojov a odrazených lôpt. Škoda, že sme vtedy nevyužili niektorú z našich príležitostí. Najmä tie z prvého polčasu. V sobotu očakávam rovnaký zápas. Vieme, že domáci majú kvalitných hráčov, ktorí sa budú chcieť určite chytiť dobrým výsledkom a ešte pred svojimi priaznivcami. My sa im to budeme snažiť prekaziť našou hrou,“ pokračuje brankár Branislav Pindroch, ktorý si v pätnástich kolách udržal šesťkrát čisté konto.

Hráči Pohronia sú na poslednom – dvanástom mieste tabuľky. Doteraz získali sedem bodov. Iba raz sa radovali z plného bodového zisku. Desaťkrát prehrali a štyrikrát remizovali. Na vionistov strácajú trinásť bodov.

„Očakávam náročné stretnutie, ako každé ligové. Sme dobre pripravení. Netrúfam si odhadnúť, či to bude súboj o jednom góle, ale verím, že aspoň o ten jeden budeme úspešnejší na konci my,“ dopĺňa krídelník Martin Kovaľ, ktorý sa s Jakubom Švecom a Tomčem Grozdanovskim vrátili z reprezentačných výberov do 21 rokov.

Zverenci Karola Praženicu sa držia v šestici najlepších. Na konte majú dvadsať bodov. Zhodne s piatym Spartakom Trnava. Siedma Sereď stráca dva a Trenčín so Senicou tri body. Tri kolá pred koncom je tak pred nami napínavé vyvrcholenie.

„Máme tu finále. Najdôležitejšia časť sezóny. Futbalisti sú už unavení a vidia december, voľno. Keď sa skoncentrujeme a odvedieme na ihrisku maximum, budeme úspešní. Vybojujeme si pozície, ktoré si všetci želáme a na ktorých by nás pred sezónou nikto netipoval,“ zdôraznil Pindroch.

V Žiari uvidia fanúšikovia ôsmy ligový zápas. Na trojbodový zápis čakajú. Domácemu celku sa podarilo dvakrát remizovať a päťkrát prehrať. Naopak, ViOn pozbieral v siedmich vonkajších vystúpeniach deväť bodov.

„Myslím si, že to bude podobné zápolenie ako v pohári. Obaja budú chcieť streliť prvý gól, pretože ide vždy o výhodu a následne dotiahnuť súboj do víťazného konca. Pohronie musí už vyhrať, čo by nám mohlo vyhovovať, pretože budú pod určitým tlakom. V niektorých situáciách im môže zväzovať nohy. Ideme od zápasu k zápasu, každý bod je pre nás plus. V sobotu chceme získať všetky tri a spravíme pre to maximum,“ uzavrel Pintér.

Výkop je naplánovaný o 14.00 hod.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *