post

Jar pokračuje zápasom v Žiline. Moško: „Musíme byť kompaktní a bojovať jeden za druhého“

Futbalisti od Žitavy pokračujú jarnú časť Fortuna ligy súbojom pod Dubňom, kde nastúpia na umelej tráve proti domácej Žiline.

Oba tímy sa v aktuálnom ročníku už stretli. Vo ViOn aréne hostili Zlatomoravčania žlto-zelených vo ôsmom kole. Zverenci Ľuboša Benkovského zvíťazili 4:0 a dosiahli so Žilinou prvý trojbodový zápis od augusta 2017. Skóre otváral Filip Balaj, ktorému ale nedovolí cez víkend nastúpiť červená karta. Nadviazali na neho Ďubek, Hrnčár a Kyziridis.

„Vzhľadom k viacerým okolnostiam to bude iný duel. Motivácia je obrovská a podobne je na tom i sebadôvera našich hráčov. Verím, že budeme v zápase organizovaní a podarí sa nám uspieť,“ uviedol hlavný lodivod ViOn-u.

Vionisti vstúpili po zimnej prestávke do súťaže dohrávkou 18. kola. Doma privítali trnavský Spartak, s ktorým dvakrát viedli, ale nakoniec ťahali za kratší koniec výsledkom 2:4. O úvodné zásahy v novom roku sa postarali Hrnčár s Kyziridisom.

„Urobili sme najviac chýb v jednom zápase. Možno dokopy viac ako za celú jeseň. Je to kľúčový fakt pred ďalším kolom. V prípade, že sa nezopakuje, môžeme byť úspešní. Dúfame, že naša príprava na rýchleho a technického protivníka bola dobrá a prinesie nám body,“ prízvukuje Ľuboš Benkovský.

Z historického hľadiska sa obaja stretnú v tridsiatom piatom dueli. Dvadsaťpäť z nich vyhrali Žilinčania, šesťkrát sa tešil ViOn. Trikrát sa zrodil remízový rezultát.

„Domáci majú pred sebou prvé jarné stretnutie, my sme ho absolvovali minulý víkend, aj keď nám nevyšlo podľa predstáv. Žilina je favorit. Čaká nás ťažký zápas. Budú sa snažiť hrať dominantný futbal s loptou na kopačkách. Chcú získať body, rovnako ako my. Urobíme všetko pre to, aby sme im v tom zabránili,“ pokračuje stopér Matej Moško, ktorý hosťuje vo ViOn-e práve z MŠK.

Tabuľkovo nastúpi tretie mužstvo proti piatemu. Od seba ich delí šesť bodov. „Súper bude držať loptu. Z našej strany je dôležitá trpezlivosť. Určite si nejaké šance vypracujeme, musíme ich aj premeniť. Na druhej strane, je potrebné, aby sme sa vyvarovali chybám, aké sme urobili v prvom stretnutí s Trnavou. Viedli k lacným gólom v našej sieti. Keď vzadu neinkasujeme, nemôžeme prehrať. Dohrávka nám nevyšla, radi by sme si napravili chuť,“ doplnil Jozef Menich.

Z pohľadu efektivity je Žilina tretia (40 gólov), Zlaté Moravce štvrté (32). V defenzíve si vedie lepšie ViOn – 24 inkasovaných zásahov oproti dvadsiatim siedmim.

„Dôležité bude, aby sme vyhrávali osobné súboje a počas celého duelu boli kompaktní, no najmä sústredení. Musíme bojovať jeden za druhého. To je cesta k prípadnému úspechu,“ uzavrel Moško.  

Výkop v Žiline je v sobotu naplánovaný o 14.00 hod. Po novom si priaznivci môžu pozrieť naživo na fortunaliga.tv.

Foto:  Jozef Bedej, mskzilina.sk