post

Jakub Švec strávi pri Žitave aj jarnú časť sezóny

Devätnásťročný futbalista síce s Dunajskou Stredou absolvoval zimnú prípravu, no jar dohrá v drese ViOn-u.

Odchovanec Zlatých Moraviec odohral v materskom klube už jesennú časť. Dokopy nazbieral 663 minút, v ktorých strelil jeden gól do siete Ružomberka. V dvanástich súbojoch sa šesťkrát predstavil v základnej zostave a rovnako šesťkrát zasiahol do stretnutia ako striedajúci hráč.

„Napriek mladému veku ide už o veľmi kvalitného futbalistu. Potrebuje však čo najvyššiu zápasovú minutáž. Iba tak sa môže posúvať dopredu. Sme presvedčení, že jarné hosťovanie v našom klube mu v tomto veľmi pomôže. Navyše, je to náš odchovanec, prostredie dokonale pozná, čo je preňho určite výhodou. Výrazne nám zvýši konkurenciu v krídelných priestoroch. Je rýchly, vie byť gólový. Veríme, že nám pomôže v cieľoch, ktoré sme si dali do jarnej časti. Poďakovanie patrí aj zástupcom Dunajskej Stredy, s ktorými sme si v pondelok tento transfer potvrdili,“ uviedol generálny manažér Marek Ondrejka.

Jakub má za sebou dve sústredenia s Dunajskou Stredou. Prvé bolo na Malte a druhé v Turecku. Od utorka sa pripojil k svojim spoluhráčom vo ViOn-e.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *