post

Jakub Švec sa vracia domov. Kluby sa dohodli na ročnom hosťovaní

Talentovaný futbalista prestúpil v aktuálnom prestupovom období do Dunajskej Stredy.

Na Žitnom ostrove zasiahol do jediného duelu. V ostatnom kole ho tréner Hyballa poslal na ihrisko v záverečnej pätnásťminútovke. Žlto-modrí ťahali na Myjave za kratší koniec proti Seredi (1:3, pozn. red.).

„Som spokojný ako to nakoniec dopadlo. Síce to chvíľu trvalo, ale takéto veci k futbalu patria. Vo ViOn-e som bol celý život, prešiel som si celou akadémiou. Teším sa na prvý zápas po mojom návrate.“

Švec sa do Zlatých Moraviec – Vrábel vracia na ročné hosťovanie. V dohode je však zahrnuté, že Dunajská Streda má právo si hráča stiahnuť v zime naspäť.

Devätnásťročný ofenzívny univerzál prichádza do známeho prostredia. V priebehu posledných dvoch rokov nastúpil v drese ViOn-u do dvadsiatich ôsmich súbojov, v ktorých päťkrát napol súperovu sieť.

„Prichádzam s pozitívnymi myšlienkami. Prioritou je, aby moja výkonnosť stúpala a naberal som ďalšie skúsenosti. V Dunajskej som bol dva mesiace, na klub nemôžem povedať nič zlé. Disponujú možnosťami, vďaka ktorým sa futbalisti môžu dostať na vysokú úroveň. Teraz sa chcem sústrediť  iba na ViOn.“ 

Rodák zo Žiaru nad Hronom debutoval v materskom klube v novembri 2017 proti Michalovciam. V minulej sezóne odohral 1 242 minút. Piatimi gólmi pomohol k záchrane mužstva vo Fortuna lige.

One thought on “Jakub Švec sa vracia domov. Kluby sa dohodli na ročnom hosťovaní

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *