post

Jacy Maranhao sa dohodol na zmluve s Pohroním. Vo ViOn-e skončil aj Junior

Dvaja z troch brazílskych legionárov – Jacy Maranhao Oliveira a Junior Silvio nebudú v jarnej časti sezóny obliekať dres FC ViOn Zlaté Moravce – Vráble.

Ako sme už skôr informovali, obaja členovia širšieho kádra dostali povolenie trénovať a odohrať zápasy vo fortunaligovom klube FK Pohronie. S Jacym sa FC ViOn dohodol na predčasnom ukončení hosťovania k 31.1. A práve jemu dopadla skúška úspešnejšie.

Dvadsaťdvaročný futbalista prišiel k Žitave v lete. V priebehu polsezóny sa v základnej zostave objavil v troch prípadoch, z toho v jednom v rámci pohárového duelu. Tréner Praženica siahol štyrikrát po jeho službách z lavičky.

V klube nepokračuje ani zakončovateľ Junior Silvio, ktorý na jeseň strelil jeden gól do siete Spartaka Trnava. Dvadsaťpäťročný hráč naskočil do stretnutia jedenásťkrát. Od začiatku začal raz v lige a rovnako raz v Slovnaft Cup-e.

V Zlatých Moravciach by mu 31.1.2020 vypršal kontrakt. Generálny manažér Marek Ondrejka uviedol, že klub mu ho neplánoval predĺžiť. Junior sa tak dohodol s albánskym prvoligovým celkom KF Vllaznia Shkoder. Zaujímavosťou je, že práve zo spomínaného tímu sa upísal ViOn-u. V sezóne 2018-19 si v ich farbách pripísal v dvadsiatich šiestich súbojoch jedenásť presných zásahov.

Obom ďakujeme za odvedené služby a v ďalšej kariére želáme pevné zdravie s čo najviac úspechmi.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *