post

Hráči sa zhodli: Proti Senici chýbala lepšia efektivita. V utorok ich čaká pohárové vystúpenie

Zverenci Ľuboša Benkovského majú po šiestich kolách na konte šesť bodov za jedno víťazstvo, tri remízy a dve prehry. V ostatnom kole si body delili proti Senici.

Aj proti Záhorákom ale Zlatomoravčania ukázali výborný futbal, ktorým tešili prítomných fanúšikov. Svojho súpera dokázali zatlačiť a vypracovať si množstvo gólových šancí. Premeniť dokázali dve.

„Určite nie sme spokojní. Chceli sme vyhrať. Mali sme veľmi veľa príležitostí, no zostali nevyužité. Senicu sme, až na dve alebo tri šance, do ničoho vážneho nepustili. My sme sa dostali do podstatne viacerých náznakov,“ krútil hlavou krídelník David Hrnčár.

Dvadsaťdvaročný ofenzívny futbalista bol jedným z dvoch domácich strelcov. Najprv Balaj vyrovnával stav stretnutia po rýchlom zásahu hostí a následne po zmene strán dokázal dorovnať rezultát spomínaný Hrnčár.

„Nepociťujem nejako, že by som bol práve ja dôležitým článkom mužstva. Nie sme tu individuality. Nevnímam to takto. Teším sa, že som dal gól v druhom zápase po sebe, ale idem ďalej pracovať pre kolektív. Verím, že v najbližšom kole zvíťazíme,“ zdôraznil David.

Nielen on, ale všetci hráči na ihrisku ukázali opäť obrovský charakter a silu. Dvakrát prehrávali a ani raz sa nevzdali. Dokázali výsledok dotiahnuť k bodovému zápisu.

„Sila a charakter tvorí náš tím. Každý jeden futbalista, ktorý vstúpi na ihrisko alebo strieda, ide vždy na doraz svojich síl. Chce vyhrať. Inak tomu nebolo ani v súboji so Senicou. Chceli sme vyhrať a podať kvalitný výkon. Mrzí nás rýchly inkasovaný gól a určite koncovka, v ktorej sme neboli stopercentní. Tréner urobil všetko. Pripravil nás na 100 %, rovnako realizačný tím odviedol dobrú robotu. V neposlednom rade tiež naši fanúšikovia, ktorí mali síce obmedzený prístup, ale hnali nás za víťazstvom. Patrí im veľká vďaka,“ vyjadril sa stopér Matej Moško.

Bilancia tak medzi oboma súpermi zostáva vyrovnaná. Po tridsiatich troch vzájomných zápoleniach majú na konte po dvanásť víťazstiev. V piatkovej predohrávke sa zrodila deviata remíza. Tretí duel po sebe nespoznal víťaza.

„Nebol to zlý zápas, ani futbal. Šance si vypracovali oba celky. Samozrejme, že sme išli za tromi bodmi. Je to škoda. Sám som mal jednu veľkú šancu na ľavačke. Mrzí ma, že som ju netrafil. Ťažko povedať, prečo sa nám nedarí zlomiť stretnutia na našu stranu. Otázkou je, či hrať zle a mať body, alebo sa prezentovať dobrým futbalom a tie body strácať. Je to na polemiku. Našim cieľom je bodovať pozitívnymi výkonmi. Verím, že sme mali získať plný počet bodov. Jasné, bol tu i súper, ktorý nás pokojne mohol v 88. minúte zarezať. Aďo Chovan, spolu s obrancami, nás výbornými zákrokmi podržali. Ako som povedal, futbal výborný, ale je z toho remíza 2:2,“ doplnil kapitán Tomáš Ďubek.

Mužstvo sa už koncentruje na utorkové pohárové vystúpenie. Tretie kolo Slovnaft Cup-u odohrajú vionisti na ihrisku piatoligistu TJ ŠK Sokol Jakub. Výkop je naplánovaný o 16.00 hod.