post

Historicky najvyššie domáce víťazstvo v lige. Čogley: „V kabíne sme naozaj výborná partia, nehovoríme to len tak“

Taký zápas ViOn aréna vo svojej ligovej histórii ešte nezažila. Päť gólov v sieti Trenčína znamená jediné – historicky najvyššie domáce víťazstvo v najvyššej súťaži. Postarali sa oň traja strelci – Kovaľ, Hrnčár a trojgólový Balaj. Zakončovateľ klubu od Žitavy figuruje aktuálne na prvom mieste tabuľky fortunaligových strelcov. Súperových brankárov prekonal desaťkrát. 

Tréner Ľuboš Benkovský musel v týždni pred trinástym kolom vyriešiť rébus. Do hry nemohli zasiahnuť vykartovaní Ďubek s Dugom. Pre zdravotné problémy a zranenia pauzovali Chren, Moško či Sloboda. Za normálnych okolností by, s najväčšou pravdepodobnosťou, všetkých päť menovaných nastúpilo v základnej zostave.

„Disponujeme tiež mladými futbalistami, ktorých postupne zapracovávame do zostavy. Je to napríklad Kyziridis, ktorý sa adaptoval a vie nám veľmi pomôcť. Mali sme pripravených viacero variantov. Išli sme s jedným netypickým – Čogley na poste defenzívneho záložníka. Jeho skúsenosťami, odoberaniami lôpt a čítaním priestoru túto funkciu zvládol a v tomto stretnutí bol lídrom. Orávik trénuje naplno. Či sú to pozápasové tréningy alebo v rámci týždenného mikrocyklusu. Čo sa týka prístupu, nie je žiadny problém. Charakterovo ide o veľmi dobrého hráča. Napriek tomu, že menej hráva, pripravuje sa naplno. Vďaka tomu odohral zápas bez veľkých problémov,“ hodnotil kormidelník Benkovský zmeny v zostave.

Odchovanec Orávik sa predstavil na pravom kraji obrany. Po zranení a vystriedaní Čonku sa presunul na ľavú stranu. Skúsený futbalista sa nenechal rozhodiť.

„Tréner to nemal jednoduché. Vypadlo nám viacero hráčov. Každý jeden čo dnes nastúpil, nechal na ihrisku všetko. Tréner bude mať najbližšie ťažkú hlavu koho postaviť,“ usmieval sa odchovanec ViOn-u, ktorý bol pri skvelom signály, po ktorom našiel pred bránou Hrnčára a ten zvyšoval na 3:0. „Skúšali sme si ho deň pred zápasom a všetko vyšlo presne tak, ako sme chceli,“ zdôrazňoval v mixzóne novinárom s pokojom v hlase.

V základnej zostave sa objavil vôbec po prvý raz od augusta, keď nastúpil proti Pohroniu. Plnú minutáž si pripísal v júli so Sereďou.

„Väčšinou som hral ako stredopoliar. V poslednej dobe je zo mňa obranca. Je to veľmi ťažké. Máme výborné mužstvo. Každý je tu dobrý chalan. Bohužiaľ, hrať môžu iba jedenásti a niekto musí byť i na lavičke. Vychutnával som si to. Nie som najmladší, takže vždy, keď príde šanca, si to budem užívať,“ dodal Peter Orávik. 

Kapitána Ďubeka nahradil s páskou na ľavom rukáve Čogley. Deväťdesiat minút odohral, už na spomínanom poste defenzívneho stredopoliara.

„Celá kabína je šťastná, že sme vyhrali 5:0. Pred výkopom by sme brali aj 1:0. Nastupovali sme s pozmenenou zostavou. Ukázala sa sila mužstva. V kabíne sme naozaj výborná partia. Nehovoríme to len tak. Bojovali sme jeden za druhého. Keď chcete vyhrávať, sila mužstva je veľmi dôležitá. Vyšlo nám to,“  pokračoval Čogley.

Bol to veľký tímový večer. Od začiatku do konca bojovali Zlatomoravčania ako levy. Na ihrisku nechali srdce a odmenou im boli góly, vďaka ktorým získali tri body. Druhý hetrik v sezóne strelil Balaj. Pridali sa k nemu Hrnčár s Kovaľom.

„Je to dobrý pocit. Ideme od zápasu k zápasu. Čakajú nás ťažké súboje. Koniec koncov, ľahký nie je žiadny. Bodaj by sme sa prebojovali do prvej šestky. Dali sme si ju za cieľ, nebudeme to tajiť. Máme kvalitné mužstvo, ktoré je vyvážene staršími a mladými. Vďaka tímovosti by sa nám mohlo podariť naplniť naše ciele, ale za nimi je ešte stále dlhá cesta,“ uviedol Peter Čogley.

Vionisti vycestujú po reprezentačnej prestávke na Tehelné pole, kde vybehnú na trávnik v nedeľu od 15.00 hod.