Futbalisti od Žitavy sa vrátili z Rakúska s trojgólovou prehrou

SFC Opava – FC ViOn Zlaté Moravce – Vráble 3:0 (0:0)
49. Rychlý, 83. Žídek, 87. Žídek
ViOn: Pindroch – Orávik (60. Haspra), Asanovič, Pintér, Brašeň – Hrnčár, Tóth (46. Duga), Ďubek (65. Mihálik), Richtárech, Kovaľ – Vučenovič

Na piaty prípravný duel vycestovali Zlaté Moravce do rakúskeho mestečka Retz. Na opačnej strane stál proti ním súper z českej najvyššej futbalovej súťaže SFC Opava. Tréner Praženica nemohol využiť služby Gustava, Slobodu, Grozdanovskeho, Čögleya, Válovčana i Tkáča. Zo súboja s Petržalkou si šrám na členku odniesol Chren. Tréneri si opäť pozvali na skúšku rakúskeho zakončovateľa Vučenoviča, ktorý odohral deväťdesiat minút. Počas celého stretnutia fúkal silný vietor, ktorý znepríjemňoval obom hracie podmienky. K tomu sa pridal tiež nekvalitný prírodný trávnik. V prvom dejstve zaujali dve situácie. V sedemnástej minúte strieľal z uhla na bránu Řezníček, ale na čiare stihol včas zakročiť stopér Asanovič. Po ňom napriahol v 25. minúte zhruba z dvadsiatich metrov Zapalač a lopta skončila na brvne.

Po zmene strán vyšiel futbalistom Opavy vstup do druhého dejstva. V 49. minúte sa po rohu presadil v šestnástke hlavou Rychlý – 1:0. Krátko po hodine hry si Pindroch poradil s nebezpečným streleckým pokusom Žídeka. Zlatomoravčania sa k tlaku dostali v záverečnej časti viacerými štandardnými situáciami. Chýbalo im ale zakončenie. Sedem minút pred koncom si zopakoval Žídek mikrosúboj s Pindrochom. Český hráč prečítal rozohrávku strážcu svätyne ViOn-u a do prázdnej brány zvýšil na rozdiel dvoch gólov. O štyri minúty neskôr bol znova v hlavnej úlohe Žídek, keď nekompromisne zakončil do siete prihrávku Juřenu a uzavrel konečný rezultát na 3:0. Vionistov čaká najbližší duel v sobotu. Na domácej umelej tráve privítajú od 12:30 hod. Šamorín.