post

Fortuna liga sa zatiaľ neruší. Schválil sa nový rozpis

V prípade, že sa situácia v krajine nezhorší, najvyššia slovenská futbalová súťaž bude pokračovať po reprezentačnej prestávke – 4.4.2020.

Začínalo by sa tak prvým kolom nadstavby. V skupine o záchranu to pre ViOn znamená, že vycestuje na pôdu Senice. Nový rozpis schválil riadiaci orgán Fortuna ligy (Únia ligových klubov, pozn. red.) vo štvrtok. Na prvom mieste je však stále zdravie všetkých zainteresovaných.

„Naďalej zdôrazňujeme, že prvoradé sú pre nás zdravie a bezpečnosť hráčov, fanúšikov, funkcionárov a budeme veľmi intenzívne monitorovať a rešpektovať rozhodnutia Ústredného krízového štábu SR, ako aj príslušných orgánov. Zároveň však spravíme všetko pre to, aby sa sezóna dohrala a o všetkých dôležitých športových otázkach sa rozhodlo na ihrisku. Ak pôjde všetko podľa optimistického scenára, Fortuna liga odštartuje opäť 4. apríla prvým kolom nadstavby. Pripravili sme viacero možných scenárov, ako budeme pokračovať. Zdá sa nám najlogickejšie, že budeme začínať od prvého kola nadstavby, a to najmä vzhľadom na to, že sme skončili základnú časť a ešte nezačali nadstavbu,“ uviedol prezident ÚLK Ivan Kozák.

Vzhľadom na posunutie stretnutí, sa štvrté a ôsme kolo vsunú do stredu týždňa. Podľa plánu by sa odohrali v utorky.

„Celý program tak prakticky posunieme o tri týždne, no musíme ho aj zhustiť vzhľadom na asociačné termíny a blížiace sa Euro 2020. Veríme, že situácia bude taká, že Fortuna ligu budeme môcť bez problémov dohrať. Samozrejme, riešime aj ďalšie možné krízové scenáre, ktoré je možné vidieť už i v iných krajinách či športoch. Momentálne prebieha komunikácia medzi jednotlivými európskymi ligami a zároveň komunikujeme aj s UEFA či predstaviteľmi Asociácie európskych líg, ktorej sme členom. Tieto subjekty rokujú o tom, aby sa ligy mohli dohrávať v prípade núdze aj počas hracích termínov Ligy majstrov či Európskej ligy. Opakujem, že situácia sa stále mení a zajtra to môže byť celé inak,“ pokračuje Kozák.

Na úprave termínovej listiny i novom vyžrebovaní sa zhodli kluby Fortuna ligy. Aktuálny stav však nemusí byť konečný a definitívny. Situácia sa mení každým dňom a bude závisieť od šírenia ochorenia a nariadení na úrovni štátu.

 „Situáciu dôsledne monitorujeme. Aktuálne plynie 14-dňový zákaz usporiadania športových podujatí. Ak sa situácia zmení, budeme na ňu promptne reagovať a informovať fanúšikov i športovú verejnosť. V tomto bude zásadné rozhodnutie Ústredného výboru krízového štábu SR, uzatvára prezident ÚLK.

NADSTAVBOVÁ ČASŤ – SKUPINA O UDRŽANIE SA 

  1. kolo: FK Senica – FC VION ZLATÉ MORAVCE – VRÁBLE
  2. kolo: FC VION ZLATÉ MORAVCE – VRÁBLE – FK Pohronie
  3. kolo: FC VION ZLATÉ MORAVCE – VRÁBLE – AS Trenčín
  4. kolo: ŠKF Sereď – FC VION ZLATÉ MORAVCE – VRÁBLE
  5. kolo: FC VION ZLATÉ MORAVCE – VRÁBLE – FC Nitra
  6. kolo: FK Pohronie – FC VION ZLATÉ MORAVCE – VRÁBLE
  7. kolo: FC Nitra – FC VION ZLATÉ MORAVCE – VRÁBLE
  8. kolo: FC VION ZLATÉ MORAVCE – VRÁBLE – ŠKF Sereď
  9. kolo: AS Trenčín – FC VION ZLATÉ MORAVCE – VRÁBLE
  10. kolo: FC VION ZLATÉ MORAVCE – VRÁBLE – FK Senica