post

Fortuna liga má za sebou prvú polovicu základnej časti. ViOn je na priebežnom piatom mieste

Futbalisti od Žitavy si zmerali sily s každým účastníkom najvyššej slovenskej súťaže. Je čas na poobhliadnutie sa za tým, čo máme doteraz za sebou.

V jedenástich kolách nazbierali vionisti šestnásť bodov. Aktuálne im patrí piata priečka. Na štvrtú Trnavu strácajú bod a na šiesty Trenčín majú náskok troch bodov. V porovnaní s minulou sezónou sa mužstvo zlepšilo o viac ako dvojnásobok. Vlani nazbierali hráči ViOn-u o takomto čase sedem bodov a usadili sa na jedenástom mieste.

Zlaté Moravce – Vráble zaznamenali v domácich dueloch doposiaľ dvojtretinový nárast fanúšikov. V šiestich vystúpeniach vo ViOn aréne prišlo zverencov Karola Praženicu podporiť v priemere 2 456 priaznivcov. Minulý rok ich v tomto období bolo 1 544. Aj to je dôkaz o tom, že Zlatomorovčania hrajú dobrý futbal, pribúdajú pozitívne výsledky a body v tabuľke.

Len pre zaujímavosť, na svojej pôde privítal ViOn súperov šesťkrát – dvakrát bodoval naplno (Michalovce, Ružomberok), dvakrát si body delil (Pohronie, Žilina) a dvakrát ťahal za kratší koniec (Dunajská Streda, Spartak Trnava). Dokopy si pripísal osem bodov. Nastrieľal sedem gólov a rovnaký počet inkasoval. Vonku si modro-červení pripísali podobne osem bodov. Prehrali iba raz, na pôde aktuálneho majstra s bratislavským Slovanom. Okrem toho dvakrát vyhrali v Nitre a Senici a dvakrát remizovali so Sereďou na Myjave a s Trenčínom v Žiline.

Káder je konkurencieschopný. Vyzdvihnúť treba najmä dve veci – pravidelné umiestňovanie hráčov v zostavách kola a trojica Jakub Švec, Martin Kovaľ a Tomče Grozdanovski „neoddychujú“ ani počas prestávky, keďže si plnia reprezentačné povinnosti v tímoch U21.

Vionisti nezaostávajú ani v Slovnaft Cup-e. Doteraz odohrali tri kolá. Poradili si s Lehotou pod Vtáčnikom, Dolnými Vestenicami a aj s nepríjemným druholigistom z Trebišova. Na ceste do osemfinále napli jedenásťkrát súperovu sieť. Adrián Chovan, ktorý sa postavil vo všetkých prípadoch medzi tri žrde, vyťahoval loptu spoza svoj chrbát iba v jednom prípade.

O postup medzi osem najlepších sa hráči ViOn-u pobijú s fortunaligistom FK Pohronie, ktorý si v stredu poradil v dohrávke so Sláviou TU Košice (3:0, pozn. red.) Súboj je oficiálne na programe 30.10. o 13.30 hod. V prípade zmeny budeme včas informovať. Hrá sa v Pohroní.

Odvetnú časť základnej časti Fortuna ligy odštartuje piaty najlepší klub po reprezentačnej prestávke na ihrisku Dunajskej Stredy v nedeľu 20. októbra o 18.00 hod. (naživo na Orange Sport). Následne o týždeň v sobotu 26. októbra o 17.00 hod. doma privíta v krajskom derby Nitru.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *