FC ViOn pred odštartovaním sezóny

FC ViOn pred odštartovaním sezóny

V stredu na tlačovej konferencii predstavil plány na fortunaligovú jar 2016/2017 náš klub. Z úst jeho predstaviteľov zaznelo, že aktuálne deviate mužstvo ligového pelotónu má za sebou dobrú prípravu a je na ligové boje pripravené.
ViOn sa koncom jesene po príchode trénera Juraja Jarábka zdvihol a dosahoval oveľa lepšie výsledky. Po odstúpení Myjavy mu zostup nehrozí a tak zimu využili na kompletnú rekonštrukciu hráčskeho kádra.

Odstúpenie Myjavy zo súťaže určite ovplyvní priebeh jarnej časti súťaže. Hlavný cieľ záchrana v súťaži je v tomto momente splnený. My však chceme ísť v tabuľke čo najvyššie. Zimná príprava bola tohto roku naozaj zimná. Silné mínusové teploty sme však na týždeň vymenili za príjemné počasie na sústredení v Chorvátsku. V priebehu prestávky sme sa snažili o hráčov, ktorí budú pre nás perspektívny aspoň po dobu 1,5 roka

povedal zástupcom médií Martin Ondrejka, spolumajiteľ klubu.

V priebehu zimy káder mužstva opustilo osem futbalistov, prišlo päť hráčov a dvaja mladíci z dorastu. Celú prípravu v krátkosti zhodnotil aj lodivod ViOn-u Juraj Jarábek:

Príprava na jarnú časť bola fajn, čo sme si naplánovali, to sa nám aj podarilo splniť. Najviac ma teší minimum zranení, lebo na to sme na Slovenku špecialisti. Hlavnou víziou klubu je vybudovať silné mužstvo do budúcna. Chceme, aby za ViOn hrali takí hráči, ktorí za ViOn aj chcú hrať. V jarnej časti chceme hrať atraktívny futbal a pritiahnuť čo najviac fanúšikov do hľadiska. Z nových hráčov sa najlepšie javí Samir Nurkovič, ktorý ma milo prekvapil, prišiel veľmi dobre pripravený a verím, že nám pomôže.

Počas zimnej prestávky odohral FC ViOn celkom 8 prípravných stretnutí s bilanciou 5–2–1 pri skóre 16:7. Najlepším strelcom sa stal Nurkovič, ktorý trafil do čierneho päťkrát. V generálke Vionisti remizovali s poľským  druholigistom Sandecja Nowy Sacz 0:0.

Za hráčsku kabínu dostal slovo kapitán Peter Orávik:

Všetci sa už veľmi tešíme na úvodné stretnutie jari. Myslím, že v prípravných stretnutiach sme sa lepšili od zápasu k zápasu. Veľmi nám pomohlo sústredenie v Chorvátsku, kde sme trénovali na prírodnej tráve v dobrých klimatických podmienkach. Kondične sa cítime veľmi dobre, určite lepšie ako na jeseň.

 

Káder na nasledujúcu jarnú sezónu Fortuna ligy 2016/2017

Brankári

Pavol Kováč, Dominik Holec, Jozef Novota

Obrana

Martin Boszorád, Martin Chren, Milovan Kapor, Karol Karlík, Michal Pintér

Záloha

Peter Orávik, Damián Bariš, Martin Válovčan, Miroslav Pastva, Ewerton da Silva, De Oliveira Matheus

Útok

Róbert Gešnábel, Erik Ujlaky, Samir Nurkovič, Tihomir Kostadinov, Privat Jao

 

Zdroj: TASR

Foto: FC ViOn