FC ViOn Zlaté Moravce – Vráble – ŠK Slovan Bratislava 0:1 (0:0)
Pindroch – Čogley, Asanovič, Pintér, Brašeň – Grozdanovski, Duga (76. Jacy) – Kovaľ (75. Junior), Ďubek (C), Richtárech (57. Švec) – Jarovič
Greif – Medveděv, Božikov (C), De Marco, Suchockij – Nono (80. de Kamps), Ljubičič – Daniel (70. Ratao), Holman, Dražič (90. Guzmics) – Šporar
Rozhodovali:
Kráľovič – Hancko, Žákech
Diváci: 3 020

V pätnástom kole nemohol tréner Praženica využiť služby Antona Slobodu, ktorý laboruje s kolenom. Na lavičke zostal, pre menšie problémy s členkom, Martin Tóth. Do základnej zostavy sa tak vrátil Michal Pintér. Na krídle dostal priestor Dávid Richtárech.

Od úvodných sekúnd držali loptu na svojich kopačkách futbalisti Jána Kozáka mladšieho. Belasí urobili oproti štvrtkovému duelu na britských ostrovoch v zostave päť zmien. V deviatej minúte sa ozvali ako prví. Po rohovom kope vykopával strelu Nona na čiare pravý obranca Čogley. Zlatomoravčania odpovedali v pätnástej minúte. Asanovič preniesol loptu na Brašeňa, ktorý z prvej vysunul Kovaľa. Mladý krídelník prenikol do šestnástky, no jeho prihrávku na Ďubeka stihla defenzíva hostí odvrátiť. V úvodnom dejstve znepríjemňoval hru jednému i druhému mužstvu silnejúci dážď. Na ďalší vzruch čakalo viac ako tritisíc fanúšikov do tridsiatej minúty. Sprava odcentroval Medveděv, v šestnástke našiel Šporara, ktorý hlavou mieril do náručia Pindrocha. O sedem minút neskôr si Slovan vypracoval oveľa nebezpečnejšiu príležitosť. Rozhodca nepostrehol faul na Brašeňa, krídelník Daniel mal dosť času na prihrávku pred bránu, kde zblízka zakončil nad Dražič. Päť minút pred koncom si domáci vypracovali zaujímavý protiútok. Ďubek si vymenil loptu s Kovaľom, vysunul Richtárecha, ktorému lopta v poslednej chvíli odskočila a nestihol zakončiť. Do kabín sa odchádzalo za nerozhodného stavu. ViOn bol do týchto chvíľ na ihrisku vyrovnaným partnerom.

Po zmene strán sa oba tímy vrátili bez zmien. Obhajca majstrovskej trofeje začal aktívne. Obraz hry sa z prvého dejstva nezmenil. Belasí držali loptu a vyvíjali na futbalistov ViOn-u tlak. Najmä v prvej desaťminútovke. V päťdesiatej minúte zahrával Slovan nebezpečný priamy kop z hranice pokutového územia. Zodpovednosť na seba zobral Holman, ktorý mieril tesne nad brvno Pindrochovej svätyne. V nasledujúcich minútach mali hráči Slovana výhodu niekoľkých štandardných situácií, s ktorými si však domáca defenzíva hravo poradila. Až s naplnením hodiny hry pohrozil po odrazenej lopte Ljubičič, keď pálil bez prípravy z dvadsiatich metrov tesne vedľa pravej žrde. Na opačnej strane sa k slovu dostali tiež vionisti, ktorí sa snažili neustále prekvapiť svojho protivníka. Najprv to skúšal zvnútra na dvakrát Ďubek, mieril iba do bočnej siete. Po ňom pálil Duga do obrancu, k lopte sa dostal Kovaľ a z prvej minul ľavú žrď Greifovej brány. Udrel tak účastník skupinovej fázy Európskej ligy. V 71. minúte dopriali zverenci Karola Praženicu až príliš priestoru Holmanovi, ktorý spoza šestnástky napriahol a obstrelom nedal šancu Pindrochovi – 0:1. Záverečné minúty patrili Zlatým Moravciam – Vrábľom. V 77. minúte rozohral priamy kop Asanovič, no jeho gólový pokus vyrazil z pravej žrde výborným zákrokom Greif. O dve minúty neskôr centroval zľava Ďubek na hlavu Asanoviča. Legionár z Chorvátska nebol úspešný ani tentoraz. Minútu pred koncom to strieľaným centrom vyskúšal striedajúci Švec, v šestnástke nenašiel nikoho v čiernom drese. ViOn ťahal so Slovanom za kratší koniec. Je to ale prehra so vztýčenou hlavou. V reprezentačnej prestávke čaká vionistov osemfinále Slovnaft Cup-u. Vo štvrtok 14.11. sa predstavia na ihrisku Pohronia.