FC ViOn Zlaté Moravce – Vráble – ŠK Slovan Bratislava 2:1 (1:1)
Chovan – Čogley, Menich, Moško, Chren – Duga, Grozdanovski – Hrnčár, Ďubek (90. Haspra), Kovaľ (82. Orávik) – Balaj (90. Tkáč)
Šulla – Pauschek, Apau, Bajrič, Lovat – Nono, Petrák (71. de Kamps) – Weiss (59. Henty) – Daniel (82. Medveděv), Ožbolt (71. Medved), Ratao (59. Čavrič)
Rozhodovali:
Glova – Hancko, Štrbo
Diváci:
2 003

Tréner Benkovský nemal k dispozícii zranených Pintéra, Tótha ani Slobodu. Po červenej karte sa vrátil Orávik, ktorý začal na lavičke. Základná zostava sa z predchádzajúceho stretnutia pod Dubňom nezmenila.

A nezmenila sa ani túžba domácich po víťazstve. Do stretnutia vstúpili nebojácne. Svojho súpera od prvých minút napádali a robili problémy už od rozohrávky. Slovan držal loptu na svojich kopačkách a postupným útokom sa snažil dostať do šestnástky Adriána Chovana. V deviatej minúte sa mu to aj podarilo. Daniel ťukol Pauschekovi, ktorý vo vnútri pokutového územia našiel Weissa, no skúsený futbalista mieril z pätnástich metrov tesne vedľa pravej žrde. Zlatomoravčania odpovedali o minútu neskôr. Ďubek nakopol loptu na pravé krídlo, kde si ju prebral Hrnčár. Individuálne sa predral dovnútra šestnástky, z uhla napriahol, ale Šulla bol pozorný a jeho pokus vyrazil na rohový kop. Viac ako dvetisíc divákov musel futbal vo ViOn aréne baviť. Mal tempo a hralo sa z jednej strany na druhú. V sedemnástej minúte sa predral Weiss s loptou k pokutovému územiu, pred bránou našiel Ožbolta, ktorý pálil z prvej, avšak Chovan vytiahol výborný zákrok. Okamžite mu pomohol Duga s odkopom do bezpečia. O niekoľko minút neskôr sa ViOn dočkal otváracieho gólu. Defenzíva hostí dokázala Ďubekovu štandardku odvrátiť len ku Grozdanovskemu, ktorý vysunul po pravej strane aktívneho Hrnčára, na jeho center vyskočil Balaj, hlavou mieril do pravej žrde, lopta sa odrazila von, kde ju do siete dorazil pohotovo Duga – 1:0. Pri Žitave vypukla veľká eufória. Tú ratoval o šesť minút neskôr z hranice šestnástky hlavičkujúci Ožbolt, ktorý ťažil z práce Petráka a následného centru sprava z kopačky Daniela – 1:1. Ani rýchle vyrovnanie zverencov Ľuboša Benkovského nezlomilo. Tri minúty pred odchodom do kabín založil Čogley po pravej strane rýchly protiútok, kde operoval výborný Hrnčár. Opäť hľadal Balaja, ktorý na prvej žrdi mieril zblízka, v sľubnej šanci, vysoko nad. Prvé dejstvo uzavrel na opačnej strane Ratao, keď lopta prepadla za defenzívu ViOn-u, ale excelentný Chovan držal svojich spoluhráčov nad vodou.

Po zmene strán predviedli vionisti umný exportný vstup do druhej štyridsaťpäťminútovky. Už v 48. minúte sa po chybnej rozohrávke dostal k lopte Hrnčár, ktorého center si pred bránou zrazil do vlastnej siete Apau – 2:1. Hostia reagovali na nepriaznivý vývoj viacerými striedaniami. Ale ani tie nepomohli. Až po hodine hry sa ozval z diaľky Petrák. Pri jeho obaľovačke na ľavú žrď vynikol robinzonádou v pohode chytajúci Chovan. Strážca domácej svätyne neinkasoval ani v nasledujúcich minútach. Jeho spoluhráči si siahli na dno svojich síl a ubránili každé nebezpečenstvo či náznak šance Slovana. ViOn zaknihoval po dvoch remízach dôležité a cenné víťazstvo s obhajcom majstrovskej trofeje. Belasých porazil prvýkrát od októbra 2017. Najbližšie sa Zlaté Moravce predstavia v stredu, keď ich čaká pohárové vystúpnie

Ľuboš Benkovský (tréner FC ViOn Zlaté Moravce – Vráble): „Do zápasu sme išli s nejakým plánom, za ktorým sme si stáli. Plán obsahoval viacero detailov, ktoré hráči splnili na 100 %. Mali sme cieľ, za tým cieľom sme rovnako išli. Hlavne sme sa nastavovali na to, že v posledných dvoch zápasoch sme stratili víťazstvo v posledných minútach. V prípade dobrého výsledku sme chceli duel dotiahnuť do víťazného konca. Podarilo sa. Napriek únave hráči ukázali na ihrisku charakter. Z mojej strany im patrí veľká gratulácia. Veľmi sa výsledku tešíme. Naša práca sa začína postupne ukazovať. Sme však iba na začiatku, nemôžeme vyskakovať vysoko. S pokorou a tvrdou prácou chceme ďalej napredovať.“

Ján Kozák (tréner ŠK Slovan Bratislava): „V prvom rade gratulujem Zlatým Moravciam k výhre. Z našej strany to nebol optimálny výkon. Napriek tomu, vypracovali sme si dostatok príležitostí, ale neboli sme efektívni. Bolo to rozhodujúce. Súper bol agresívny, čo sme čakali. Napádal nás, nemali sme to ľahké. Rozhodla efektivita. Gratulujem ešte raz. Dá sa povedať, že sme prehrali po roku. Musíme prijať aj prehry. Teraz sa pripravíme na cestu v Lige majstrov.“