FC ViOn Zlaté Moravce – Vráble – ŠKF Sereď 1:3 (1:1)
Pindroch – Brašeň, Asanovič, Pintér, Chren (C) – Duga (67. Ďubek), Sloboda – Hrnčár, Richtárech, Kovaľ (71. Švec) – Kelemen (52. Mészáros)
Kanurič – Dabó, Michalík, Djiby Ba, Hučko (C) – Duranski, Šumský (46. Potoma) – Morong, Vučenovič (59. Pankaričan), Iván (67. Vuk) – Jarovič
Rozhodovali:
Ochotnický – Bobko, Vitko
Diváci:
982

V dvadsiatom kole Fortuna ligy chýbali dlhodobo zranení – Peter Čogley, Martin Válovčan a Vladimír Tkáč. Naopak, po odpykaní trestu sa vrátil do zostavy Denis Duga. Na lavičke zostal Tomáš Ďubek. Kapitánsku pásku si na ľavý rukáv navliekol Martin Chren. Na hrote útoku sa premiérovo od úvodu predstavil Marko Kelemen.

Oba celky nastúpili do stretnutia opatrne. Takmer tisíc prítomných priaznivcov nevidelo v prvých pätnástich minútach žiadnu strelu na bránu. Ani jeden z brankárov tak nebol v permanencii. Ako prví sa ozvali domáci futbalisti. V dvadsiatej minúte vysunul Duga po pravej strane Hrnčára, ktorý hľadal centrom v šestnástke Kovaľa. Krídelník ViOn-u hlavičkoval loptu smerom do brány, ale pred čiarou ju stihol odkopnúť do bezpečia Djiby Ba. O šesť minút na to zapracoval v strede poľa umne Richtárech, posunul loptu Brašeňovi, ten prenechal Kovaľovi, no jeho strelu z hranice šestnástky vyrážal brankár Kanurič na roh. V 28. minúte sa už zverenci Karola Praženicu radovali z presného zásahu. Richtárech vysunul Hrnčára, ktorý počkal s prihrávkou a na hranicu pokutového územia naservíroval loptu na kopačku práve nabiehajúcemu Richtárechovi. Stredopoliar Zlatých Moraviec nedal presnou strelou k ľavej žrdi brankárovi žiadnu šancu – 1:0. Strelený gól vlial domácim hráčom do žíl potrebný impulz. Zakrátko to po prihrávke Hrnčára skúšal Duga, ale z diaľky mieril vedľa. Podobne nepochodil ani jeho spoluhráč Kovaľ, keď ťažil z práce Kelemena. Strážca hosťujúcej svätyne si s jeho pokusom hravo poradil. Na opačnej strane tak prišiel trest v podobe vyrovnania. Po štandardnej situácii sa vionistom nepodarilo odvrátiť loptu, tá sa dostala do šestnástky, odkiaľ Hučko prepálil všetko, čo mu stálo v ceste a vyrovnal na 1:1. Seredčania dokázali skórovať z prvého vážnejšieho ohrozenia Pindrochovej brány. Do kabín sa tak išlo za nerozhodného stavu.

Po zmene strán nastúpili Zlatomoravčania aktívne. Okamžite po nástupe to skúšali rýchlou akciou. Sloboda získal na polovici súpera loptu, vysunul Hrnčára, ktorého center síce Sereď odvrátila, ale z druhej vlny napriahol Duga, no minul priestor troch žrdí. V 56. minúte pripravil Kovaľ palebnú pozíciu Slobodovi, ktorý zvnútra pálil, s tečom obrany, nad brvno. Na začiatku sedemdesiatej minúty neudržali hráči ViOn-u loptu pred šestnástkou súpera, čo Seredčania využili na rýchly protiútok. Dvaja striedajúci hráči Vuk s Potomom sa zapríčinili o to, že hostia išli do vedenia – 1:2. Napriek inkasovanému gólu dokázal ViOn prakticky okamžite odpovedať nebezpečnou akciou. Richtárechov center sklepol Ďubek v pokutovom území Kovaľovi, ale ani z tretej strely neprekonal brankára Kanuriča. V 72. minúte vyšiel futbalistom Serede aj druhý brejk. Vuk tentoraz našiel na hranici šestnástky Pankaričana, a ten strelou k ľavej žrdi zvýšil na rozdiel dvoch gólov – 1:3. V záverečnej desaťminútovke mal gól na kopačke i Duranski, no zblízka trafil najprv Pintéra a z dorážky mieril tesne vedľa. Na druhej strane ukončil duel kapitán Ďubek, keď z priameho kopu, za pomoci múru, strieľal nad bránu. ViOn tak na prvé body po zimnej prestávke stále čaká. Najbližšie cestuje do Trnavy, kde sa predstaví 1. marca od 15.30 hod.