35. Orávik, 43. Moško, 60. Balaj, 70. Chren, 74. Grozdanovski, 77. Kovaľ, 81. Duga, 90. Menich – 11. Abrahám, 58. Blahút, 80. Špiriak
Chovan – Čogley, Menich, Moško, Orávik – Sloboda (46. Grozdanovski), Duga – Hrnčár, Ďubek (C) (60. Chren), Kovaľ (86. Haspra) – Balaj (74. Tkáč)
Repiský – Bangala (89. Jacko), Pavlík, Špiriak, Župa (69. Petrák) – Badolo, Mazáň, Weir, Blahút – Matič (69. Vondryska), Abrahám (46. Fadera)
Rozhodovali:
Dohál
Diváci:
1 361

Tréner Benkovský nemohol využiť služby Martina Tótha, ktorý laboroval so zranenou pätou. Inak mal k dispozícii kompletný káder. A už v druhej minúte sa jeho zverenci mohli radovať z presného zásahu. Aktívny Hrnčár zabojoval v pravom rohu, odcentroval pred bránu, kde loptu netrafil Balaj, tá sa dostala ku Kovaľovi, ale jeho zakončenie stihla defenzíva zablokovať na roh. Po ňom hlavičkoval zblízka osamotený Menich nad Repiského bránu. Domáci na nič nečakali. Od začiatku diktovali tempo, tlačili sa do zakončení a neustálym pressingom vyvíjali na svojho súpera potrebný tlak, v ktorom Pohronie kopilo chyby. V devätnástej minúte bol ViOn odmenený. Opäť bol pri tom Hrnčár, jeho center vypadol brankárovi z rúk, na čo dokonale zareagoval dobiehajúci Ďubek a dopravil loptu do siete – 1:0. O dve minúty na to bolo ešte veselšie. Ďubek zo stredu poľa vysunul vpravo Hrnčára, ktorý našiel Kovaľa a ten prepálil všetko, čo mu stálo v ceste – 2:0. Zlatomoravčania mali prevahu. Futbalisti Pohronia sa k lopte takmer nedostávali. Po polhodine hry umne vybojoval loptu Sloboda pre Ďubeka, ten pripravil palebnú pozíciu Kovaľovi, no tentoraz krídelník ViOn-u mieril vysoko nad bránu. Vôbec prvý zákrok zaznamenal Chovan v 44. minúte, keď ho z priameho kopu preveril hosťujúci Weir. Do kabín odchádzali spokojnejší domáci.

Po zmene strán musel urobiť Ľuboš Benkovský nútenú zmenu. Zraneného Slobodu nahradil Grozdanovski. ViOn začal znova aktívne. Ďubekov roh zakončoval z prvej spoza šestnástky pripravený Orávik, strelu tečovala defenzíva k Menichovi, no jeho akrobatické zakončenie nenašlo priestor medzi tromi žrďami. V 49. minúte sa, takmer, po druhý raz v stretnutí presadil Kovaľ, ktorého prudkým centrom sprava hľadal Hrnčár. Na zadnej žrdi mu chýbal k lepšiemu zakončeniu krok. V 54. minúte urobil v šestnástke faul Orávik, po ktorom videl druhú žltú kartu a predčasne zamieril pod sprchy. Hlavný arbiter stretnutia Dohál ukázal na biely bod. Loptu naň si postavil Mazáň, ale Chovan sa blysol skvelým zákrokom a stav tak zostal nezmenený. Obraz hry sa zmenil. Iniciatívu začalo preberať postupom času Pohronie a dostávalo sa do sľubných zakončení. Jedno také, v 78. minúte, zmaril po signály zo štandardky Mazáňovi výborným reflexom Chovan. Hostia sa dočkali gólu päť minút pred koncom riadneho hracieho času. Spoza šestnástky napriahol Fadera a tečovaná strela zapadla k pravej žrdi, na čo nemal Chovan nárok. O tri minúty neskôr mal vyrovnanie na kopačke Mazáň, ktorý po strele Weira dorážal zblízka nad. V nadstavenom čase prišla pre ViOn tvrdá rana. Pohronie malo výhodu priameho kopu. Zodpovednosť na svoje plecia zobral Weir a strelou do ľavého horného rohu nedal Chovanovi žiadnu šancu – 2:2. Vionisti najbližšie cestujú v stredu do Žiliny, kde vyzvú Trenčín.

Ľuboš Benkovský (tréner FC ViOn Zlaté Moravce – Vráble): Odohrali sme fantasticky prvý polčas, v ktorom mohlo byť už dávno rozhodnuté. Bohužiaľ, nestalo sa tak. Prišlo druhé dejstvo, s nejakými problémami sme rátali, s inými nerátali. Problémy, s ktorými sme rátali, boli Balaj s Kovaľom. Do tréningového procesu sa zapojili v priebehu týždňa. Vedeli sme, že do zápasu nebudú stopercentne pripravení. Neočakávaný problém prišiel so zranením Slobodu, ktorý musel nútene, cez polčas, striedať. Ďalšími takým bola, napríklad, penalta a iné udalosti, ktoré prichádzali po zmene strán. Dostali sme sa pod tlak. Možno vychádzal zo psychologickej výhody súpera. Napriek všetkému, musím povedať, že hráči, ktorí boli na ihrisku, išli aj v oslabení na doraz a snažili sa duel doviesť do víťazného konca. Nepodarilo sa nám to. Musíme sa sústrediť na ďalšie kolá.“

Mikuláš Radványi (tréner FK Pohronie): „Vstup do stretnutia sme mali veľmi zlý, boli sme pomalí a v 21. minúte to bolo 0:2 a následne mohlo byť aj 0:3 z nášho pohľadu. Po zmene strán sme urobili jednu zmenu, čo sa hneď prejavilo. Mali sme šance, vybojovali sme penaltu, ktorú sme nedali, napriek tomu sme išli za gólom a v 95. minúte Weir trafil a berieme bod.“