FC ViOn Zlaté Moravce – Vráble – FC Nitra 3:1 (1:1)
14. Moško, 36. Chren, 57. Hrnčár, 72. Menich – 33. Kuník, 40. Mustafič, 44. Gatarič
Chovan – Čogley, Moško, Menich, Chren (C) – Tóth, Duga, Grozdanovski (79. Ďubek) – Hrnčár (90. Orávik), Balaj, Kyziridis (70. Kovaľ)
Nitra:
Šípoš – Kuník, Podhorín (C), Kolčák, Magda – Mustafič, Adamec (84. Šuľa) – Gatarič (67. Šefčík), Faško, Záhumenský (53. Chobot) – Franko (67. Jesus)
Rozhodovali: Gemzický – Hrmo, Súkeníková

Do desiateho kola nemohol po reprezentačnej prestávke zasiahnuť vykartovaný Sloboda. Pre zranenie chýbali Čonka, Pintér, brankár Lukáč a v stopercentnom stave nebol Ďubek, ktorý začal na lavičke. Do základnej zostavy sa vrátil Tóth.

Úvod súboja vyšiel lepšie hosťom. Chybnú rozohrávku zadných radov domácich vystihol Faško a zoči-voči Chovanovi si poradil – 0:1. Studená sprcha v podaní rýchleho inkasovaného gólu Zlatomoravčanov nezasiahla. Práve naopak, pomohla im. Od toho momentu diktovali tempo hry. Loptu držali na svojich kopačkách a súperovi ju prakticky nepožičiavali. V dvanástej minúte sa zastreľoval spoza šestnástky Balaj, jeho pokus skončil v náručí Šípoša. Na ďalší vzruch sa čakalo do 33. minúty. Po štandardnej situácii prenikol do pokutového územia Duga, ktorého sfauloval Kuník a hlavný arbiter duelu ukázal na biely bod. Loptu naň si postavil Balaj, ktorý vyrovnal na 1:1. Zverenci Ľuboša Benkovského pokračovali v aktivite. Tlačili sa za ďalším gólom. Päť minút pred prestávku napriahol z diaľky Chren, no nepresne. Do kabín sa odchádzalo za nerozhodného stavu.

Po zmene strán pridali domáci na aktivite. V 51. minúte po rohovom kope Hrnčára mieril Balaj hlavou vedľa ľavej žrde. O desať minút neskôr centroval sprava Čogley a vnútri zakončoval Chren, ale priestor medzi tromi žrďami netrafil ani tentoraz. V 63. minúte sa hostia previnili vo svojom území po druhý raz, odniesol si Hrnčár a ViOn mal výhodu druhej penalty. Zodpovednosť na svoje plecia zobral opäť Balaj a nemýlil sa ani druhý raz – 2:1. Dôležitý moment pre vionistov, ktorí futbalistov Nitry nepúšťali do žiadnych zakončení. Jediného sa dočkali v 67. minúte. Faškov center zľava prepadol na zadnú žrď, kde bol osamotený striedajúci Šefčík. Chovan proti nemu umne vybehol a nedal sa prestreliť. Na druhej strane mohol pridať tretí zásah Grozdanovski, keď Hrnčárov center narobil pred bránou Šípoša skrumáž, z ktorej legionár zo Severného Macedónska vyťažil zakončenie. Pálil iba do hradby nitriansky tiel na čiare. Rezultát stretnutia uzavrel v 85. minúte skompletizovaným hetrikom Balaj. Nakopnutú loptu prebral Šípoš, ktorý chcel oklamať Hrnčára, čo sa mu nepodarilo. Krídelník Moraviec odcentroval pred prázdnu bránu na Balaja, ktorý hlavou zvýšil na 3:1.

Ľuboš Benkovský (tréner FC ViOn Zlaté Moravce – Vráble): „Na zápas sme sa pripravovali dva týždne. Určite sme si nepredstavovali takýto začiatok. Terén bol náročný. Duel sa niesol v znamení množstva súbojov, aj agresívnejších. Rozhodca udelil veľa kariet. Každopádne, ukázali sme, že chceme tento súboj zvládnuť a chceme ísť za výsledkom. Napriek rýchlemu inkasovanému zásahu chalani verili a išli. V komplexnom ponímaní ukázali chuť po víťazstve.“

Gergely Geri (tréner FC Nitra): Začali sme dobre, išli sme do vedenia, škoda, že sme nedali aj druhý gól. Po zmene strán sme boli pasívni. Mrzí ma, že sa opäť proti nám kopali dve jedenástky. Máme mladé mužstvo a musíme pracovať ďalej.“