FC ViOn Zlaté Moravce – Vráble – MFK Zemplín Michalovce 0:0 (0:0)
36. Duga, 84. Balaj, 90. Menich – 27. Vojtko, 45. Tandir, 90. Spoljarič, 90. Taiwo
Chovan – Čogley, Moško, Menich, Chren –  Duga, Tóth (81. Orávik) – Hrnčár, Ďubek (C), Kyziridis (79. Kovaľ) – Balaj
Markovič – Bednár (C), Soler, Vaško – Siopis, Ivanov (65. Taiwo), Spoljarič, Begala (72. Popovits), Vojtko – Trusa, Tandir
Rozhodovali:
Somoláni – Hrmo, Súkeníková

Tréner Benkovský nemohol, pre zdravotné problémy, využiť služby Grozdanovskeho. Zranenie nedovolilo do hry zasiahnuť ani Šmatlákovi. Dlhodobo laborujúci chýbali Pintér a Sloboda.

Od úvodu sa hralo opatrne z oboch strán. Aktívnejším dojmom pôsobili na trávniku domáci futbalisti. V desiatej minúte mali prvý strelecký pokus. Spoza pokutového územia napriahol Hrnčár a strelou po zemi míňal tesne pravú žrď Markovičovej svätyne. Zverenci Ľuboša Benkovského držali loptu na svojich kopačkách a súperovi ju prakticky nepožičiavali. V pätnástej minúte nastala zaujímavá situácia. Duga sa presadil z priameho kopu, ktorý rýchlo rozohral, kým si Markovič išiel postaviť múr, ale rozhodca presný zásah neuznal. O dve minúty neskôr sa k lopte, po rýchlom protiútoku, dostal zľava Chren, ktorý odcentroval pred bránu, kde zakončil dobiehajúci Duga prudko do obrancu. Domáci hrali útočný futbal. Postupnými akciami sa tlačili do zakončenia a chceli prekonať brankára hostí. Chýbala im lepšia finálna fáza. Skúšali to centrami z jednej či druhej strany, no defenzíva Michaloviec bola odolná. Na začiatku tridsiatej minúty hľadal Ďubek pred bránou Balaja, ktorý síce vyskočil najvyššie, ale Markovič jeho umiestnený pokus kryl. O päť minút na to sa Zlatomoravčania, takmer, radovali z vedúceho zásahu. Ďubek vysunul do brejku Hrnčára, ktorý vnikol do šestnástky, center na druhú žrď mu zblokoval obranca a pri druhom pokuse Kyziridis na prihrávku nedosiahol. Preletela pokutové územie. O niečo väčšia príležitosť prišla v 38. minúte. V tých chvíľach vionisti diktovali tempo hry. Ďubekov roh hlavičkoval do brány Menich, ale aj s jeho gólovou šancou si Markovič, na poslednú chvíľu, poradil. Do kabín sa odchádzalo za bezgólového stavu.

Po zmene strán sa od začiatku hral futbal medzi oboma šestnástkami. Viac sa bojovalo v strede ihriska. Na vzruch sa čakalo až do sedemdesiatej minúty. Spoza šestnástky strieľal Ďubek, ale iba do stredu brány, kde bol pripravený Markovič. Futbalisti od Žitavy sa snažili nakloniť misky váh na svoju stranu, no centre im nevychádzali. Zemplínčania čakali na ich chyby a snažili sa vyrážať do rýchlych protiútokov. S tými si, domáca obrana, poradila. Štyri minúty pred záverečným hvizdom mohol rozjasať domácu lavičku Balaj, ktorého centrom našiel striedajúci Orávik. Desaťgólový kanonier ViOn-u mieril hlavou do ľavej žrde. Na opačnej strane pohrozil Popovits. Prudký, strieľaný center nenašiel pred Chovanovou bránou žiadneho z jeho spoluhráčov. Duel sa skončil bezgólovou remízou. ViOn najbližšie cestu o týždeň v nedeľu na Žitný ostrov, kde od 15.00 hod nastúpi proti Dunajskej Strede.

Ľuboš Benkovský (tréner FC ViOn Zlaté Moravce – Vráble): „Vypracovali sme si šance, avšak, ak by sme hrali ďalších 45 či 90 minút, dnes asi gól nedáme. Nehovorím, že to boli úplne čisté príležitosti. Paradoxne, gól sme dali, no nebol uznaný. Dostali sme sa do ďalších šancí, ktoré zostali nevyužité. Na základe toho sme remizovali 0:0 a z domáceho ihriska máme iba bod. Každý zápas je iný, špecifický. Nemôžem povedať, že by hráči nechceli alebo by sme mali nejaký problém. Bojovali, fungovali. Snažili sa vytvoriť tlak. Bolo tam toho dosť na to, aby sme sa presadili gólovo. Niekedy dáte päť, tri, dva alebo jeden gól. Dnes sme nedali žiadny.“

Jozef Majoroš (tréner MFK Zemplín Michalovce): „Máme za sebou ťažký zápas na ťažkom teréne. Prevládali v ňom súboje. Z oboch strán sme ale videli dostatok príležitostí na skórovanie. V prvom dejstve mali viac z hry domáci. Najmä v strede ihriska získavali množstvo lôpt. Vypracovali si dve dobré šance. My sme pôsobili zakríknuto asi aj pre zmenu rozostavenia. Hľadali sme sa. Po zmene strán si myslím, že sme mali navrch. Na našej strane bolo veľa šancí či už po rýchlych protiútokoch alebo vypracovaných. Zradila nás finálna i predfinálna fáza. Z pohľadu priebehu súboja je to zaslúžená remíza.“