FC ViOn Zlaté Moravce – Vráble – MFK Tatran Liptovský Mikuláš 2:5 (0:3)
65. Asanovič, 72. Orávik (11 m) – 17. Václavík, 28. Voško, 41. Janec, 54. Kotora, 58. Staš
ViOn: Pindroch – Tóth, Asanovič (46. Chren), Pintér, Brašeň – Hrnčár (88. Krulák), Duga (31. Mihálik), Ďubek (58. Asanovič), Richtárech, Kovaľ (65. Gustavo (84. Kelemen) – Kelemen (35. Orávik)
Diváci: 100

Vstup do zápasu bol aktívny z oboch strán. Postupom minút sa k lopte dostávali ale viac hostia, ktorí umne napádali a včas dostupovali vionistov, čím im robili najväčšie problémy. V sedemnástej minúte našiel zľava Staš centrom v šestnástke Václavíka, ktorý strelou z prvej prekonal k ľavej žrdi Pindrocha – 0:1. Pre ViOn to bol v zimnej príprave vôbec prvý inkasovaný gól. Liptáci posilnení otváracím zásahom sa tlačili naďalej dopredu. Postupnými kombináciami sa dostávali za defenzívu futbalistov od Žitavy. V 28. minúte prepadla lopta za domácu obranu, Pindroch vybehol, svojim odkopom trafil Voška, a ten do prázdnej brány zvýšil na rozdiel dvoch gólov – 0:2. S naplnením polhodiny hry sa ozval i ViOn. Ďubek rozohral loptu, ktorá sa cez Kovaľa a Brašeňa dostala na hlavičkujúceho Hrnčára, ale jeho pokus mieril iba do náručia hosťujúceho brankára. V tej istej minúte urobil tréner Praženica dve zmeny. Ihrisko opustili DugaKelemenom. Nahradili ich Orávik Mihálik. Orávik sa posunul na pravé krídlo, Hrnčár operoval na hrote. Ale ani striedanie neprinieslo potrebný impulz. Naopak, Liptovský Mikuláš mohol viesť už o tri góly. V 37. minúte našiel Gerát pred bránou voľného Staša, v páde minul pravú žrď. Čo nevyšlo jemu, napravil o štyri minúty neskôr po rohovom kope hlavou Janec – 0:3. Tri minúty pred prestávkou mal na kopačke zníženie striedajúci Mihálik. Po Orávikovom centri si našiel v päťke loptu, prebral ju, ale pálil vysoko nad.

Po zmene strán nenastúpil Asanovič, domácu obranu doplnil Chren. ViOn sa snažil s nepriaznivým skóre niečo urobiť. V 51. minúte sa po štandardke dostal k odrazenej lopte Brašeň, ale spoza pokutového územia mieril nad brvno. O tri minúty na to sa radovali opäť hostia. V šestnástke si počkal na loptu Kotora a krížnou strelou po zemi prekonal Pindrocha – 0:4. Tretí najťažší týždeň v rámci prípravy bol na domácom mužstve badateľný. V 58. minúte unikol protihráčom Voško a pred strážcom svätyne ViOn-u dorazil loptu do siete Staš – 0:5. Po hodine hry prišiel naspäť na trávnik Asanovič. Bol to práve on, kto päť minút po svojom návrate a centri Richtárecha hlavou znížil na 1:5. V 72. minúte sfauloval hosťujúci brankár v šestnástke prenikajúceho Hrnčára a hlavný arbiter stretnutia ukázal na biely bod. Loptu naň si postavil Orávik, ktorý ponúknutú príležitosť premenil – 2:5. V závere to skúšali strelami Krulák Chrenom, ale ani jeden nepochodil. Stav súboja zostal nezmenený. ViOn si pripísal prvú prehru v zimnej príprave. Najbližšie privíta na svojej umelej tráve v utorok hráčov Petržalky. Výkop je naplánovaný o 11:00 hod.