Zhrnutie

FC ViOn Zlaté Moravce – Vráble – FC ŠTK 1914 Šamorín 2:0 (2:0)
 9. Kelemen, 34. Hrnčár
ViOn: Chovan – Brašeň, Asanovič, Pintér (59. Haspra), Chren – Hrnčár, Rrichtárech, Ďubek, Duga, Kovaľ (37. Orávik) – Kelemen (59. Mihálik)

V predposlednom prípravnom zápase chýbali trénerovi Praženicovi dlhodobo zranení Válovčan s Tkáčom. Po menšom zranení sa vrátil Chren. S tréningom začali Sloboda s Grozdanovskim. Čogley má po operácii menisku, k mužstvu by sa mal pripojiť v priebehu marca. Pre chorobu vypadol Tóth.

Zlatomoravčania vstúpili do stretnutia aktívne. Počiatočný tlak vyústil v deviatej minúte k otvoreniu skóre. Sprava prenikol do pokutového územia Hrnčár, pred bránou našiel Kelemena a zimná akvizícia ViOn-u sa radovala z premiérového zásahu – 1:0. Loptu na svojich kopačkách držali domáci, hosťom ju takmer vôbec nepožičiavali. Krátko po polhodine hry rozohral Ďubek štandardku, ktorú Hrnčár hlavou sklepol v šestnástke Kelemenovi, no jeho pokus opečiatkoval pravú žrď a následne ho brankár vyrazil na rohový kop. Po ňom sa ale ViOn predsa len radoval z druhého gólu. Šamorín nedokázal odvrátiť Ďubekov center, lopta sa k nemu dostala znova, kapitán domácich ju poslal na zadnú žrď, kde bol pripravený osamotený Hrnčár a efektným halfvolejom nedal brankárovi žiadnu šancu – 2:0.

Po zmene strán vionisti nepoľavili. V 50. minúte poslal center zo štandardky Ďubek na hlavu Dugu, ktorý mieril tesne nad brvno. V 64. minúte sa k priamemu kopu z dobrej pozície postavil stopér Asanovič, a len tesne minul pravú žrď. Na opačnej strane bol bez práce brankár Chovan. Futbalisti Šamorína ho zamestnali až pätnásť minút pred záverečným hvizdom. Po súboji Richtárecha s protihráčom ukázal arbiter zápasu na biely bod. Loptu naň si postavil Mezovský. Za pomoci pravej žrde síce prekonal Chovana, ale rozhodca nariadil, pre vniknutie hráčov do pokutového územia, opakovanie penalty. Pri druhom pokuse netrafil Mezovský priestor troch žrdí. Skóre sa tak nemenilo a zostalo nezmenené až do konca. ViOn si v šiestom dueli pripísal štvrté víťazstvo. O týždeň ho čaká generálka. Doma na umelej tráve privíta Púchov (8.2., 12.30 hod).