Zhrnutie

FC ViOn Zlaté Moravce – Vráble – FC Baník Ostrava 3:2 (2:0)
16. Duga, 37. Svozil vl., 65. Holzer vl. – 69. Kuzmanovič (11 m)
Chovan (46. Lukáč) – Čogley, Haspra, Menich, Orávik – Duga, Sloboda, Grozdanovski (81. Tkáč) – Hrnčár, Ďubek (C), Mihálik (81. Pagačovič)

Tréner Ľuboš Benkovský nemohol využiť služby Chrena a Tótha, ktorí laborujú s menšími zraneniami. Naopak, do zostavy sa vrátil Sloboda. Zlatomoravčania vstúpili do posledného prípravného duelu pred novým ročníkom aktívne. Od úvodných sekúnd umne napádali svojho súpera, čím mu robili nemalé problémy a získavali dôležité lopty. O prvý strelecký pokus sa po zlom odkope Laštuvku postaral Hrnčár, ale z diaľky nemala jeho strela potrebnú razanciu a brankára hostí neprekvapila. Zakrátko výborne zapracoval Duga, získal loptu pre Slobodu, ktorý vysunul Hrnčára. Krídelník ViOn-u tentoraz pálil zvnútra, ale hosťujúceho strážcu svätyne opäť neprekvapil. V štvrtej minúte zakončoval cez seba po rohovom kope nad bránu Mihálik. Vionisti boli odmenení za svoju aktivitu a dobrú hru v šestnástej minúte. Po rýchlej akcii sa k lopte dostal Duga, naviedol ju k pokutovému územiu a spoza defenzívy krásnym obstrelom nedal Laštuvkovi žiadnu šancu – 1:0. V 24. minúte vybojoval Grozdanovski loptu pre Ďubeka, ktorý dlhým centrom našiel za obranou Mihálika, ten ponúkol gól pred bránou Slobodovi, jeho hlavička len tesne míňala ľavú žrď. Po polhodine hry predviedol ViOn ďalšiu rýchlu kontru. Hrnčár vnikol do šestnástky, napriahol, trafil pravú žrď, no lopta sa od nej odrazila do Svozila, ktorý si strelil vlastný gól – 2:0.

Po zmene strán urobil domáci kormidelník jednu zmenu. Chovana nahradil v bráne Lukáč, ktorý je pri Žitave na skusoch. Obraz hry sa zmenil. Aktívnejší boli futbalisti Ostravy. Držali loptu na svojich kopačkách a obliehali pokutové územie. Pár sekúnd po nástupe sa o slovo prihlásil zblízka Smola, ale trafil iba Menicha. Na opačnej strane vyrážali hráči ViOn-u do protiútokov. V 55. minúte unikol po ľavej strane Mihálik, ktorého center skončil na pravej žrdi. V 63. minúte mal na kopačke zníženie Smola, keď mu pred bránu naservíroval loptu Chvěja, brankár Lukáč včas vybehol a zmenšil strelecký uhol. Na druhej strane tak prišiel trest v podobe tretieho zásahu. O dve minúty neskôr centroval zľava do pokutového územia Orávik a pred bránou si jeho center zrazil do vlastnej siete Holzer – 3:0. Hosťom sa podarilo znížiť dvomi gólmi. Najprv v 69. minúte po ruke Hrnčára premenil pokutový kop Kuzmanovič – 3:1. A v nadstavenom čase dorážal zblízka hlavou do siete loptu Smola – 3:2. Vionistov čaká o týždeň v sobotu vstup do Fortuna ligy. Doma privítajú od 19.00 hod FK Pohronie.

Ľuboš Benkovský (tréner FC ViOn Zlaté Moravce – Vráble): „Je to veľmi dobrý impulz pre hráčov. Dvojtýždňová spoločná robota nám niečo priniesla. Na druhej strane, stále si uvedomujeme, kde sú chyby a aké problémy vznikajú. Na všetkom v týždni zapracujeme. Verím, že sa to urýchlene vyrieši a nabehneme pozitívne do ligy.“