FC Spartak Trnava – FC ViOn Zlaté Moravce – Vráble 2:1 (0:0)
62. Gamboš, 67. Turňa, 70. Bamidele, 71. Orlandič – 45. Richtárech, 46. Asanovič
Rusov – Turňa, Izuchukwu, Mitrea (C), Krč (75. Yao) – Bamidele (73. Vukojevič), Gamboš, Tešija, Malkolm (58. Tavares) – Sobczyk, Orlandič
Chovan – Tóth, Asanovič, Pintér, Brašeň – Sloboda, Ďubek (C), Richtárech (64. Duga) – Hrnčár, Cmiljanič (77. Mészáros), Kovaľ (87. Švec)
Rozhodovali:
Kružliak – Hancko, Hrmo
Diváci:
2 266

Tréner Praženica urobil oproti domácemu súboju so Sereďou v základnej zostave štyri zmeny. Medzi tri žrde sa postavil prvýkrát v sezóne Adrián Chovan. Branislav Pindroch zostal na lavičke. Na pravom kraji obrany operoval Martin Tóth, na ľavý sa vrátil Jakub Brašeň. V strede poľa naskočil kapitán Tomáš Ďubek a na hrote premiérovo Boris Cmiljanič. Pre zranenie chýbali Peter Čogley, Vladimír Tkáč a Martin Válovčan.

Oba celky vstúpili do stretnutie aktívne. O prvý strelecký pokus sa postarali Zlatomoravčania, keď to po dlhom nákope Asanoviča skúšal spoza šestnástky Kovaľ. Rusov jeho pokus zakryl do rukavíc. Domáci odpovedali v jedenástej minúte. Tešija rozohral nakrátko štandardnú situáciu Sobczykovi, ktorý zvnútra hľadal krížnou prízemnou prihrávkou niekoho zo svojich spoluhráčov pred bránou. Lopta preletela pokutovým územím. Nasledujúce minúty priniesli boj medzi šestnástkami. Až na začiatku polhodiny hry napriahol z hranice pokutového územia Hrnčár. Jeho štipľavú strelu Rusov kryl. Krátko na to vystihol umne Sloboda rozohrávku Trnavy, založil akciu, na konci ktorej bol Richtárechov pokus, no mieril iba do stredu brány, kde bol hosťujúci brankár pripravený. V 36. minúte potiahol akciu po pravej strane Turňa, pred bránou hľadal Sobczyka, ale jeho prudkú strelu dokázala defenzíva ViOn-u zablokovať na rohový kop. Na opačnej strane sa v gólovej šanci ocitol po autovom vhadzovaní Cmiljanič, loptu mu prenechal Ďubek, ale najnovšia akvizícia mužstva od Žitavy pálila v páde nad bránu. Prvé dejstvo uzavrel priamym kopom Tešija, pri ktorého strele vynikol brankár Chovan. Do kabín sa odchádzalo za nerozhodného stavu.

Po zmene strán sa nastúpilo znova aktívne. Prvú vážnejšiu príležitosť mali vionisti. Po Cmiljaničovej prihrávke zakončoval zvnútra Kovaľ, jeho pokus nemal dostatočnú razanciu. Na ďalšiu šancu sa čakalo do 73. minúty a bola gólová. Zodpovednosť za priamy kop si na seba zobral kapitán Ďubek a nádhernou strelou nedal Rusovovi žiadnu šancu – 0:1. Strelený gól zverencom Karola Praženicu nepomohol, pretože o tri minúty neskôr bolo vyrovnané. Striedajúci Yao zľava odcentroval pred bránu, kde vyskočil najvyššie Orlandič a rozjasal domácu lavičku – 1:1. Záver duelu priniesol zaujímavý a otvorený futbal z oboch strán. Ako ViOn, tak aj Trnava potrebovala pre udržanie si šance o prvú šestku tri body. V 82. minúte pripravil Duga palebnú pozíciu Ďubekovi, ktorý spoza pokutového územia tesne míňal ľavú žrď. Spartakovci odpovedali Orlandičom o niekoľko sekúnd neskôr, keď sa snažil prelobovať vybehnutého Chovana, no ten sa nedal nachytať a vytiahol dôležitý zákrok. O dve minúty na to zapracoval v strede Ďubek, vysunul po ľavej strane Kovaľa, ten našiel pod sebou v lepšej pozícii Brašeňa, ale aj s jeho strelou si Rusov poradil. V nadstavenom čase tak prišiel trest za nevyužité šance. V 95. minúte vypálil Tavares a po odrazenej lopte rozhodol o troch bodoch pre Trnavu Sobczyk – 2:1. Futbalistov od Žitavy po roku čaká opäť boj v spodnej šestici mužstiev. V stredu vycestujú do Nitry, keď nastúpia na štvrťfinále Slovnaft  Cup-u a cez víkend privítajú v sobotu od 15.30 hod AS Trenčín.