AS Trenčín – FC ViOn Zlaté Moravce – Vráble 1:1 (0:0)
52. Križan, 66. Corryn, 75. El Mahdioui, 89. Depetris, 90. Bukari – 66. Moško, 71. Ďubek, 75. Chren, 90. Menich, 90. Balaj, 90. Čogley
Bergsen – Yem, Križan, Šulek, Pirinen – Roguljič (46. Kadák), El Mahdioui, Corryn (70. Depetris) – Azango (63. Bukari), Ikoba (63. Čatakovič), Ghali
Chovan – Čogley, Menich, Moško, Chren – Duga, Grozdanovski – Hrnčár, Ďubek (C), Kovaľ (90. Mihálik) – Balaj (90. Tkáč)
Rozhodovali:
Kružliak – Hancko, Straka
Diváci:
196

Pod žilinským Dubňom nemohol v druhom kole Fortuna ligy využiť tréner Benkovský služby viacerých hráčov. Pre zranenie chýbali Pintér, Tóth a najnovšie i Sloboda. Vykartovaný bol Orávik. Premiérovo sedel na lavičke brankár Lukáč.

Ako prví pohrozili hráči Trenčína. V piatej minúte mali výhodu štandardnej situácie. K lopte sa postavil El Mahdioui, ktorý vypálil z dvadsiatich metrov, Chovan vyrazil loptu pred seba, kde ju dorážal pohotový Ikoba. Strážca svätyne ViOn-u ale vytiahol dôležitý zákrok a stav zostal nezmenený. Odpoveď Zlatomoravčanov prišla v jedenástej minúte. Hrnčár prešprintoval po pravej strane defenzívu domácich, no jeho prudký center dokázal jeden z obrancov odvrátiť pred Kovaľom na rohový kop. Zakrátko sa do sľubných príležitostí dostali zverenci kormidelníka Vrevena. Ikobove zakončenie Chovan vyrazil nohou a dôležitý zákrok vytiahol aj pri dorážke Ghaliho. Gólové šance sa zahadzovali tiež na opačnej strane. V osemnástej minúte najprv po centri Kovaľa zlyhal pred bránou Hrnčár. Akcia pokračovala ďalej a k lopte sa dostal Kovaľ, ktorý zvnútra mieril do pravej žrde. Aktívnejší bol, podľa očakávaní, s loptou na kopačkách Trenčín. Rýchlymi akciami dával obrane ViOn-u zabrať. V neustálej permanencii bol brankár Chovan, ktorý odolával každej šanci. V 25. minúte mu na čiare, pri strele Ghaliho, pomohol Hrnčár odkopom do bezpečia. Desať minút pred odchodom do kabín mal na kopačke otvárací zásah Hrnčár. Po rohovom kope vrátil hlavou do ohňa Menich, ale krídelník Zlatých Moraviec pred brankárom Bergsenom neuspel. Prvé dejstvo ukončila veľká šanca zblízka Ikobu, ktorý ťažil z individuálnej práce Roguljiča. Opäť bol proti skvelý Chovan.

Tá istá dvojica si mikrosúboj zopakovala i v úvode druhej polovice. Pri Ikobovom zakončení zoči-voči vynikol znova Chovan. Po hodine hry a pasáži s tlakom Trenčína, prišla chvíľa vionistov. V 62. minúte rozohral rohový kop kapitán Ďubek, centrom našiel hlavu Balaja, ktorý umiestnil loptu k ľavej žrdi a otvoril skóre duelu – 0:1. V 74. minúte sa o slovo prihlásil striedajúci Kadák. Z diaľky napriahol a jeho pokus letel nad brvno Chovanovej brány. O dve minúty neskôr sa v podobnej pozícii ocitol El Mahdioui, ktorého strelu Chovan vytesnil tesne vedľa pravej žrde na roh. V záverečnej desaťminútovke vyvíjali domáci veľký tlak. Tlačili sa za vyrovnaním. V 86. minúte strieľal spoza pokutového územia Čatakovič, ale Chovan sa nenechal prekvapiť a loptu výborne kryl. Napriek enormnej snahe ale ViOn inkasoval. V 89. minúte vnikol do šestnástky Čatakovič a ranou pod brvno prestrelil Chovana – 1:1. Viac gólov v Žiline nepadlo. Zlaté Moravce najbližšie privítajú v sobotu doma Slovan, s ktorým sa stretnú od 19.00 hod. Vstupenky sú v predaji online na www.fcvion.maxiticket.sk.

Stijn Vreven (tréner AS Trenčín): „Všetci sme to videli, zaslúžili sme si vyhrať. Sme sklamaní, mali sme mnoho šancí, boli sme dominantní. Jediné, za čo môžem viniť mojich hráčov, je nepremieňanie šancí. Cez polčas som ich varoval, že môže prísť jedna štandardná situácia, po ktorej príde gól. To sú tie nebezpečné momenty. V Ružomberku sme bod získali, dnes sme dva stratili. Videli ste zmenu v hre tímu, bola tam energia, vypracovali sme si šance. Ak predvediete takúto hru, treba získať tri body. Musíme pokračovať a ďalej pracovať a verím, že víťazstvá prídu.“

Ľuboš Benkovský (tréner FC ViOn Zlaté Moravce – Vráble): Predpokladali sme nejaký vývin, ktorý nás dnes bude, pravdepodobne, čakať. Uvedomovali sme si tiež našu situáciu, v ktorej sa, momentálne, nachádzame z hľadiska kádra, zranenia hráčov či prípravy. Viac-menej prišlo to, čo sme očakávali. Snažili sme sa počkať na správny moment. Prišiel. Prišli aj ďalšie, ale je z toho konečný stav 1:1.“