ŠK Slovan Bratislava – FC ViOn Zlaté Moravce – Vráble 4:0 (1:0)
Góly: 35. Holman, 48. Suchockij, 65. Nono, 85. Strelec
Žlté karty:
32. Rabiu, 45. de Kamps, 52. Apau – 33. Kovaľ, 58. Grozdanovski
Slovan:
Greif (C) – Apau, Guzmics, Bajrič, Suchockij – Rabiu, Nono (80. Ratao) – Daniel, Holman (43. de Kamps), Čavrič (68. Moha) – Strelec
Pindroch – Brašeň, Asanovič, Pintér, Chren – Grozdanovski, Tóth (64. Richtárech) – Válovčan, Ďubek (C), Kovaľ – Tkáč (5. Júnior (54. Orávik)
Rozhodovali:
Ochotnický – Bobko, Žákech
Diváci: 4 520

Tréner Karol Praženica neurobil oproti domácemu víťazstvu s Michalovcami žiadnu zmenu. Čiernou škvrnou prvého polčasu bolo hneď v jeho úvode svalové zranenie útočníka Tkáča. Od prvých sekúnd držali loptu na svojich kopačkách domáci futbalisti. Hostia sa ich snažili vysoko napádať a prechádzať do rýchlych protiútokov. Boli to belasí, ktorí ako prví pohrozili. V pätnástej minúte nabil zo šestnástky Strelec spoluhráčovi Holmanovi, ktorého pokus stihol Pindroch vytiahnuť na brvno a rohový kop. Brankár ViOn-u bol v permanencii i v 28. minúte. Sprava centroval pred bránu Nono a prudkú strelu Čavriča výborne vyrazil Pindroch na roh. Zverenci Jána Kozáka mladšieho sa dostali do vedenia v 35. minúte. Erik Daniel naservíroval loptu Holmanovi, ktorý ju umiestnil po zemi k pravej žrdi – 1:0. Zakrátko sa v gólovej príležitosti ocitol Strelec, no zoči-voči Pindrochovi neuspel. Zlaté Moravce – Vráble to skúšali viacerými centrami z jednej aj druhej strany, ale domáca defenzíva si so všetkými poradila. Do kabín odchádzali spokojnejší hráči Slovana.

Po zmene strán vstúpili belasí na trávnik aktívne a už v 48. minúte viedli o dva góly. Daniel posadil sprava loptu na hlavu Suchockemu, ktorý bol na zadnej žrdi osamotený a bolo 2:0. Obraz hry sa nezmenil. Zápas sa niesol v réžii belasých. S loptou na kopačkách vyvíjali na ViOn neustály tlak, tlačili sa do zakončenia. V 65. minúte prenikol individuálne do šestnástky Strelec, ktorý pred bránou našiel nabiehajúceho Nona a Slovan viedol 3:0. V 73. minúte unikol striedajúci Moha, obišiel Pindrocha, ale z uhla mieril do ľavej žrde. Desať minút pred koncom Moha vysunul Strelca, ale domáci útočník ani v druhom súboji s Pindrochom neuspel. Brankár ViOn-u včas vybehol a zmenšil tak strelecký uhol. V 84. minúte bol v pokutovom území sfaulovaný Moha. Rozhodca ukázal na biely bod. Loptu naň si postavil Strelec a zvýšil na rozdiel štyroch gólov – 4:0. Zároveň uzavrel konečný rezultát stretnutia. ViOn najbližšie privíta o týždeň v sobotu doma Pohronie. Výkop je naplánovaný o 19.00 hod. Vstupenky sú denne v predaji na čerpacej stanici.

Karol Praženica (tréner FC ViOn Zlaté Moravce – Vráble): „Náš výkon bol poznačený od začiatku prvého polčasu prílišným rešpektom voči súperovi. Prehrávali sme súboje, ktoré sme mali vyhrať. Nepretlačili sme loptu, chodili sme do nich s veľkým strachom. Tým pádom získavali domáci stred poľa. Vyrážali tak do útokov na našu bránu. Samozrejme, Slovan je veľmi silný v kontrách, má rýchlych hráčov. Pocítili sme to v úvodnom dejstve pri prvom góle. Dostali sme gól z brejku, čo sme v žiadnom prípade nechceli. Ďalšie dve – tri šance sme hasili v závere alebo ich chytil brankár. Po zmene strán sme chceli vstúpiť odvážnejšie, byť aktívnejší a dôraznejší, pretože bojazlivá hra z prvého polčasu nemohla na súpera platiť. Belasí využili svoje prednosti. Vyhral úplne zaslúžene. Gratulujem kolegovi k víťazstvu.“

Ján Kozák ml. (tréner ŠK Slovan Bratislava): Celý zápas sme mali pod kontrolou. V prvom polčase nám ešte trochu chýbal pohyb a viac kolmých prihrávok. Napriek tomu sme si vypracovali niekoľko dobrých šancí. V druhom polčase nám pomohol rýchly gól, potom sa chlapci uvoľnili a zabávali. Teraz už myslíme iba na utorkovú odvetu Európskej ligy.“