ŠK Slovan Bratislava – FC ViOn Zlaté Moravce – Vráble 2:1 (1:0)
17. De Marco, 66. Strelec – 56. Ďubek
Žlté karty:
39. Bajrič, 43. Holman – 22. Grozdanovski
Slovan:
Greif – Pauschek, Bajrič, Abena, De Marco – de Kamps, Nono (79. Rabiu) – Daniel (65.  Moha), Holman (90. Medved), Ratao (90. Čavrič) – Ožbolt (65. Strelec)
Chovan – Čogley, Tóth, Menich, Chren (C) – Duga, Grozdanovski – Hrnčár, Kyziridis, Kovaľ (54. Ďubek) – Balaj
Rozhodovali:
Glova – Vorel, Perát

Na Tehelnom poli nemohol v 14. kole využiť tréner Benkovský služby zraneného Pintéra a Slobodu. Po piatich žltých kartách sa do zostavy vrátil Duga. Kapitán Ďubek začal na lavičke. Mužstvo viedol na trávniku Chren.

Zlatomoravčania vstúpili do stretnutia nebojácne. V štvrtej minúte sa prepracovali do šestnástky, odkiaľ to skúšal Kyziridis, no jeho pokus bol zblokovaný defenzívou. Odpoveď na seba nenechala dlho čakať. Spoza šestnástky napriahol Nono, ale Chovan bol v bráne pripravený. Oveľa nebezpečnejšie pálil v jedenástej minúte po rohovom kope De Marco. Zvnútra preveril Chovana, ktorý si poradil aj s jeho strelou. Belasí držali loptu na svojich kopačkách a postupnými akciami sa snažili prekonať obranu ViOn-u. Vyšlo im to v sedemnástej minúte. Holman našiel centrom z rohu na prvej žrdi De Marca, a ten hlavou otvoril skóre duelu – 1:0. Nasledujúce minút priniesli futbal medzi oboma šestnástkami. Brankári neboli v permanencii. Až v dvadsiatej siedmej minúte sa vionisti, takmer, tešili z vyrovnania. Balajovu ranu z priameho kopu vyrazil Greif iba pred seba, kde sa ju snažil do brány doraziť Menich, ktorého, v poslednej chvíli, dokázala defenzíva Slovana zastaviť. Zverenci Ľuboša Benkovského získavali v tých chvíľach dôležité lopty. Vychádzalo im aktívne napádanie. Do kabín odchádzali spokojnejší domáci.

Po zmene strán sa obraz hry nezmenil. Slovan pokračoval v hre s loptou na svojich kopačkách. V 55. minúte urobil tréner Benkovský zmenu, keď Kovaľa nahradil Ďubek. Skúsený futbalista krátko po svojom príchode dokázal vyrovnať na 1:1. Daniel urobil pri rozohrávke chybu, čo využil okamžite Chren na prihrávku Hrnčárovi. Krídelník tímu od Žitavy pálil do ľavej žrde, lopta sa odrazila k Ďubekovi, ktorý vypálil. Zákrokom sa blysol Greif, ale stále sa pokračovalo v akcii. Po Balajovom súboji sa k lopte znova dostal Ďubek, vrátil ju pred bránu, odkiaľ ju obrana domácich odhlavičkovala na kopačku Hrnčára. Ten znova mieril do rovnakej žrde, Greif sa snažil jeho pokus odvrátiť do bezpečia, našiel priestor, v ktorom stál pripravený Ďubek a kapitán ViOn-u prepálil všekto, čo mu stálo v ceste. Vyrovnanie vlialo Zlatomoravčanom do žíl potrebný impulz. Na ihrisku si začali viac veriť a pre Slovan boli nepríjemným súperom. Chýbala im lepšia finálna fáza. Na opačnej strane sa s naplnením hodiny hry ozval Ratao. Spoza šestnástky napriahol a Chovan sa blysol výborným zákrokom. O šesť minút neskôr strelili belasí víťazný gól zápasu. Holman si všimol vo vnútri pokutového územia voľného Strelca, ktorý si jeho center spracoval a krížnou strelou po zemi prekonal Chovana – 2:1. V záverečných minútach sa ViOn tlačil pred Greifa, ale k zakončeniu neprišlo a obhajca majstrovskej trofeje tak udržal svoj náskok. Najbližšie privíta ViOn doma Michalovce.

Ľuboš Benkovský (tréner FC ViOn  Zlaté Moravce –  Vráble): „Očakávali sme, že to bude pre nás maximálne ťažký zápas. Vieme, akú má Slovan kvalitu a akých má hráčov. Predpokladali sme, že vývoj stretnutia bude taký, že domáci budú držať loptu, bude si prihrávať. V tomto dueli sme to nepovažovali za dôležité. Dôležité bolo, aby sme sa nachádzali v priestoroch, v ktorých je súper. Chceli sme tam byť pripravení, získať loptu a na základe toho vyraziť do rýchleho protiútoku. Myslím, že sa nám domácich darilo nepúšťať do vyložených príležitostí. Dokázali sme streliť gól, čo je veľké pozitívum. Na druhej strane, spravili sme niekoľko chýb, ktoré rozhodli o osude súboja. Určite sme si želali nejaký bod. Verili sme, no dnes sa nám to nepodarilo.“

Darko Milanič (tréner ŠK Slovan Bratislava): „Vedeli sme, že hostia prídu posilnení pozitívnou sériou zápasov, ktoré im vyšli. Od začiatku nás vysoko napádali a hrali agresívne. Napriek tomu, vyrovnali sme sa s tým a hrali rýchlo, kombinačne. Jednoducho v tempe. Je pravda, že sme si nevytvorili veľa šancí, nebolo to ani možné. Mužstvo ale bolo v zápase a v prvom dejstve hralo veľmi dobre. Po zmene strán sme nedovolili ViOn-u, aby bol nebezpečný pred našou bránou. Nevychádzal nám postupný útok. Volili sme zlé rozhodnutia. V tejto pasáži dokázal súper skórovať. Presadili sme sa taktiež vo fáze, keď sme boli pasívni. Kvalita hry v druhom polčase nebola vysoká. Som však spokojný, pretože sme hrali ako jeden tím proti celku, ktorý predvádza dobré výkony.“