ŠK VEGUM Dolné Vestenice – FC ViOn Zlaté Moravce – Vráble 0:6 (0:2)
Chovan – Čogley, Asanovič, Pintér, Brašeň (46. Orávik) – Duga, Richtárech (74. Mihálik) – Gustavo, Ďubek (C), Chren – Jarovič (57. Junior)
Kišš – Kováč, Žákech
Diváci:
1 050

Hlavný lodivod ViOn-u nemohol využiť služby viacerých hráčov. Reprezentačné povinnosti si plnili Kovaľ, Švec i Grozdanovski. Dlhodobo zranení sú Válovčan s Tkáčom. Menšie šrámy si liečili Tóth so Slobodom. Premiérovo sa v základnej zostave predstavil krídelník Gustavo. Na lavičke náhradníkov bol pripravený stopér Jacy Oliveira Maranhao.

Mužstvo od Žitavy vstúpilo do stretnutia opatrne. Ako prví sa k snahe o útok odhodlali domáci, ktorých za prípadným prekvapením hnali vypredané tribúny. Cestu na štadión si našlo viac ako tisíc priaznivcov. Ich center sprava zažehnal na roh Asanovič. Krátko na to prevzali iniciatívu hostia a loptu svojmu protivníkovi nepožičiavali. Postupnými akciami sa dostávali do zakončení. V deviatej minúte odcentroval Brašeň na Gustava, ktorý sklepol na hranici šestnástky Ďubekovi. Kapitán ViOn-u páli z jednej, no brankár stihol na jeho nepríjemný pokus zareagovať a vyraziť ho na rohový kop. O desať minút neskôr už aktuálne piaty celok Fortuna ligy viedol. Chren našiel pod sebou v pokutovom území pripraveného Richtárecha, a ten strelou po zemi k pravej žrdi nedal brankárovi šancu – 0:1. ViOn pridal do prestávky ešte jeden zásah. Tri minúty pred odchodom do kabín napodobnil Richtárecha ľavý bek Brašeň a bolo 0:2.

Po zmene strán urobil tréner Praženica jednu zmenu. Brašeňa nahradil Orávik, ktorý sa presunul na krídlo, kde vymenil Chrena. Ten sa stiahol na ľavý kraj obrany. ViOn pokračoval v aktivite. Na ihrisku diktoval tempo hry a postupom času domácich fyzicky odrovnal. V 54. minúte Pintér vysunul Gustava, ktorého strelu doklepol do brány Jarovič na 3:0 pre svoj tím. Od tohto stavu sa zápas dohrával. Do deväťdesiatej minúty sa dvakrát presadil striedajúci Junior a gólu sa dočkal aj Gustavo. Dolné Vestenice sa k slovu dostali až tri minúty do konca. Chovan sa blysol dvomi zákrokmi a udržal si čisté konto. Po reprezentačnej prestávke privítajú Zlaté Moravce – Vráble vedúcu Žilinu. Súboj má v sobotu 14.9. výkop o 19.00 hod.

Karol Praženica (tréner FC ViOn Zlaté Moravce – Vráble): „Je dôležité, že sme vyhrali a nedopustili žiadnu drámu. Nikto sa nezranil, dali sme šesť gólov, žiadny neinkasovali. Všetko je v poriadku. Hodnotím to pozitívne.”

Jakub Brašeň (hráč FC ViOn Zlaté Moravce – Vráble): „Na takéto zápasy sa ťažšie pripravuje v hlavách, keďže ide o súpera z nižšej kategórie. Našťastie, podarilo sa nám streliť góly a duel sme si v pokoji uhrali do želaného konca.“