ŠKF Sereď – FC ViOn Zlaté Moravce – Vráble 1:2 (1:1)
66. Čelikovič, 72. Jarovič, 82. Djiby  Ba, 89. Šumský – 33. Duga, 38. Moško, 89. Kyziridis
Yakubu – Čelikovič, Djiby Ba, Michalík (C), Hučko (83. Pereira) – MorongIván, Šumský, Potoma (83. Ibarguen), Bušnja (57. Pankaričan) – Jarovič (72. Jureškin), Morong
Chovan – Čogley, Moško, Tóth, Chren – Duga, Grozdanovski – Hrnčár (77. Kovaľ), Ďubek (C), Kyziridis – Balaj
Rozhodovali:
Sedlák – Weiss, Galo

Trénerovi Benkovskému chýbali zranení Pintér, Lukáč, Čonka i Sloboda. Posledného menovaného trápi zranenie ramena ešte zo stretnutia pod Čebraťom. O týždeň ho čaká operácia a následná rekonvalescencia. Pre päť žltých kariet nemohol nastúpiť Menich.

Vionisti vstúpili do jedenásteho kola aktívne. A v ôsmej minúte boli odmenení. Sprava odcentroval Hrnčár, pred bránou našiel nabiehajúceho Kyziridisa, ktorý hlavou otvoril skóre stretnutia – 0:1. Zverenci Ľuboša Benkovského pokračovali vo svojej aktivite. Loptu držali na svojich kopačkách a obliehali pokutového územie Serede. V štrnástej minúte sa preštrikoval k zakončeniu zo šestnástky Duga, no mieril vedľa ľavej žrde. O štyri minúty neskôr mal o čosi väčšiu šancu na kopačke autor prvého zásahu Kyziridis. Po štandardke dopravil Ďubek loptu do pokutového úemia na voľného legionára z Grécka, ale jeho krížna strela po zemi míňala pravú žrď. Seredčania sa len ťažko dostávali do tempa. Problémy im robilo umne napádania futbalistov ViOn-u a získavanie dôležitých lôpt v strede poľa. V 23. minúte sa otvoril priestor na strelu spoza šestnástky Dugovi, ale ani tentoraz netrafil priestor medzi tromi žrďami súperovej brány. Po výbornej a ofenzívnej pasáži prišla rana na opačnej strane. V 28. minúte udrela z ničoho nič „domáca“ Sereď. Hráči Zlatých Moraviec nedokázali odvrátiť loptu, ktorú spoza šestnástky umiestnil, nechytateľne, k ľavej žrdi strieľajúci Šumský a bolo vyrovnané – 1:1. Chovan na loptu, pre postavenie brániach spoluhráčov, nevidel, nestihol zareagovať. Vyrovnávajúci gól zmenil obraz hry. Sereď si začala veriť a vyrážala do rýchlych protiútokov. Krátko po polhodine hry mohli futbalisti hrajúci v červených dresoch dokonca viesť. Alex Iván našiel zľava v pokutovom území voľného Jaroviča, ktorý, zoči-voči Chovanovi, zlyhal. Strážca vionskej svätyne vytiahol výborný zákrok, pri ktorom mu na čiare pomohol aj Tóth. Stav sa tak nemenil. Pred odchodom do kabín sa Seredčania dostali ešte do jedného protiútoku. Bušnja ťahal loptu, naviezol si ju k šestnástke, kde sa snažil vysunúť Jaroviča, no včas zakročil výborný Chren.

Po zmene strán vyšiel znova úvod lepšie Moravciam. V 49. minúte vysunul Chovan po pravej strane Čogleya, ten dobrým centrom ponúkol príležitosť Balajovi, no zakončovateľovi ViOn-u prekazil radosť Yakubu. Brankár Sered vyťahoval jeho prudkú hlavičku z hranice šestnástky nad brvno a na rohový kop. Vionisti sa vrátili na ihrisko plní elánu za ďalším gólom. V 55: minúte sa individuálne presadil Kyziridis, našiel Balaja, otočil sa s loptou a po zemi pálil do stredu, kde loptu vyrážal Yakubu pred seba a na druhýkrát ju chytil. Nasledujúce minúty priniesli množstvo súbojov na jednej i druhej strane v strede ihriska. Na ďalšiu šancu sa čakalo do 71. minúty, keď center Chrena sklepol Balaj prsiami pred bránou na hlavu Kyziridisa, no Alexandros zblízka brankára neprekonal. Čo nevyšlo jemu, podarilo sa o minútu neskôr po štandardke Ďubeka hlavičkujúcemu Dugovi a bolo 2:1 pre ViOn. V záverečných pätnástich minútach ukázali „hostia“ svoju skúsenosť a vedenie si postrážili. Do tabuľky si pripísali dôležité tri body. Najbližšie cestujú o týždeň do Pohronia.

Ľuboš Benkovský (tréner FC ViOn Zlaté Moravce – Vráble): „Zápas sme zvládli. Najmä bodovo, čo je najdôležitejší atribút, za ktorým sme išli. Celkovo bol duel nervózny. Jedna i druhá strana chcela vyhrať. Na jednej strane domáci, na druhej my ako hostia – doma. Pre nás je kľúčové, že sme to dotiahli do úspešného konca. Chceli sme uspieť. Pripravili sme si veci, ktoré nám opäť vyšli. Sme spokojní, že naša výkonnosť postupne rastie a prináša nám stále viac a viac bodov. Určite to bude náročné udržať, ale hráčom verím, že to dokážu a pôjdu iba hore, aby sme zbierali ďalšie body. Je pre nás veľkou motiváciou, že sa pohybujeme v blízkosti hornej šestky. Ide o jeden z našich veľkých, tichých cieľov, ktoré sme si dali. Čaká nás dlhá a náročná cesta. Musíme sa sústrediť na daný moment. Vyhrali sme. Budúci víkend je pred nami ďalšie kolo vonku. Urobíme všetko pre to, aby sme sa tešili.“

Peter Lérant (tréner ŠKF Sereď): „Bohužiaľ, duel sme nezvládli. Dopustili sme sa individuálnych chýb. Hodnotí sa mi to ťažko. V mužstve máme piatich, skoro, dvojmetrových chlapov a napriek tomu inkasujeme z dvoch centrov gól. Nemalo by sa to stávať. Neviem si to vysvetliť. Mrzí ma, že vo fáze, keď sme sa snažili hrať futbal, niektoré momenty boli zo strany súpera vždy takticky prerušené. Bez potrestania žltou kartou. Nevedeli sme sa pre to dostať do tempa. Vedeli sme, že to je ich štýl. Boli agresívnejší a rozhodca im to toleroval. Neodpískal nám čistú penaltu na Jaroviča. Nebudeme však plakať. Súboj sme mali zvládnuť lepšie. Futbalovo sme dnes na to mali. Čistou šancou Jaroviča sme mohli strhnúť vedenie na svoju stranu a viesť 2:1. Taký je futbal. Dnes to nevyšlo. Musíme pracovať ďalej.“