FK Senica – FC ViOn Zlaté Moravce – Vráble 1:3 (1:1)
Taborda – Cascardo, Didiba, Francisco (75. Baumgartner), Krč – Addo (46. Ramirez), Klapan – Totka (76. Sulley), El Moudane, Yenne – Castaneda
Pindroch – Čogley, Asanovič, Tóth, Brašeň – Duga (80. Mihálik), Sloboda, Ďubek (C) – Kovaľ, Jarovič, Válovčan (30. Švec)
Rozhodovali:
Dohál – Kováč, Poláček
Diváci:
715

V Senici chýbalo trénerovi Praženicovi viacero hráčov. S menšími zraneniami laborovali Richtárech, Pintér či Grozdanovski. Na listine dlhodobých maródov figuroval stále útočník Tkáč. V základnej zostave naskočil od úvodu novic Jarovič. Namiesto Pintéra zaskočil Tóth. Vedľa Slobodu tak v strede poľa zaujal miesto Duga.

Od prvých sekúnd sa hral aktívny futbal. Ako prví vystrelili na bránu domáci. Yenneho pokus spoza šestnástky tečovala hosťujúca defenzíva na rohový kop. ViOn odpovedal krátko na to chybnou rozohrávkou Tabordu, ktorú vystihol Válovčan. Okamžite hľadal lepšie postaveného Ďubeka, ale jeho strela mierila mimo prázdnu bránu. V pätnástej minúte si zverenci Karola Praženicu vypracovali postupnú akciu. Center do šestnástky trafil Sloboda hlavou do ruky domáceho futbalistu a hlavný arbiter ukázal na biely bod. Loptu naň si postavil kapitán Ďubek, ktorý bezpečne poslal svoje mužstvo do vedenia – 0:1. Zlaté Moravce – Vráble držali loptu na svojich kopačkách, pokračovali v aktivite, ale v 25. minúte neodvrátila defenzíva štandardnú situáciu Senice, po ktorej dopravil loptu zblízka za Pindrochov chrbát Didiba – 1:1. Čiernou škvrnou úvodného dejstva bolo nepríjemné zranenie Válovčana, ktorého tesne pred naplnením polhodiny hry odniesli z ihriska na nosidlách. Nahradil ho Švec. Do kabín sa odchádzalo za nerozhodného stavu.

Po zmene strán sa znova ako prvá ozvala Senica. Po prihrávke Castanedu strieľal z hranice pokutového územia po zemi Yenne. Pindroch s jeho pokusom nemal žiadne problémy. V oveľa vážnejšej šanci sa ocitol v 52. minúte po prihrávke Klapana striedajúci Ramirez. Pindroch vytiahol jeho strelu nad bránu a rohový kop. Strážca svätyne ViOn-u bol v permanencii aj o pár sekúnd neskôr. Z druhej vlny napriahol z diaľky Klapan, ale ďalším výborným zákrokom zabránil gólu. V tých chvíľach mali navrch Záhoráci. No vionisti tlak ustáli, pomaličky prebrali iniciatívu a v 69. minúte boli odmenení. Jarovič prenechal v strede poľa Slobodovi, ten vysunul po pravej strane Šveca, ktorý pod sebou našiel výborne Ďubeka. Kapitán pálil po zemi z prvej k ľavej žrdi. Brankár sa naťahoval márne – 1:2. Skúsený futbalista mal na kopačke hetrik, strelu zvnútra mu však defenzíva zablokovala na rohový kop. Po ňom sa lavička hostí radovala po tretí raz. Na Ďubekov roh vyskočil najvyššie Jarovič a bolo 3:1 pre ViOn. Najnovšia akvizícia, ktorá doplnila káder v týždni, si pripísala premiérový zásah. Súboj sa dohral do konca a ViOn si pripísal desiaty bod v aktuálnom ročníku. Najbližšie privíta budúci víkend doma Ružomberok. Výkop je 31.8. naplánovaný o 19.00 hod. Vstupenky budú cez týždeň dostupné na čerpacej stanici a klasicky pred začiatkom zápasu v pokladniach štadióna.

Karol Praženica (tréner FC ViOn Zlaté Moravce – Vráble): „Do zápasu sme vstúpili aktívne. Snažili sme sa nútiť súpera, aby hral nepripravené lopty, bez možnosti kombinácie. Vedeli sme, že disponuje kvalitnými technickými a rýchlymi hráčmi. Snažili sme sa tomu predísť. Celý prvý polčas sa nám to darilo. Dali sme gól. Žiaľ, zaváhali sme pri štandardke, kde sme boli nerozhodní s odvrátením lopty a súperovi sa podarilo vyrovnať. Po zmene strán sme chceli strhnúť víťazstvo na našu stranu. Domáci sa dostali do tlaku. Po našich zaváhaniach, dva či trikrát sme prepadli v strede poľa pri osobnom súboji, išla Senica do rýchleho protiútoku. Ustáli sme to. V hre sme sa im opäť vyrovnali a strelili dva presné zásahy. Myslím si, že sme vyhrali zaslúžene. Sme veľmi radi za výhru, vážime si ju.“

Patrik Durkáč (asistent trénera FK Senica): „Duel sa mi hodnotí veľmi ťažko. V prvom polčase sme nehrali to, čo sme chceli. Prispôsobili sme sa hre súpera. Bolo to skôr o osobných súbojoch, v ktorých sme v strede poľa ťahali za kratší koniec. Do druhého dejstva sme urobili jednu zmenu. Chlapcov sme nabádali, aby pokračovali v tom, čo sme trénovali celý týždeň. Začali sme veľmi dobre, aktívne, prebrali iniciatívu a boli futbalovejší. Vypracovali sme si niekoľko šancí, no pre slabý dôraz zostali nepremenené. Stretnutie nám ukázalo odvrátenú tvár futbalu. Aktívnejšie a lepšie mužstvo inkasovalo gól po rýchlom protiútoku. Súper nám dal veľkú školu efektivity. Premenil všetko, čo mohol. Naopak, my sme naše príležitosti využiť nedokázali. Napriek tomu si myslím, že chlapci odviedli množstvo dobrej práce. Ide o mladý tím, ktorý sa formuje. Verím, že po stabilizácii kádra budeme ešte lepší. Nemôžem im vytknúť ani jeden moment, kedy by vypustili nejaký súboj. Podali kolektívny výkon. Bohužiaľ, aj takýto je futbal. Máme však na čom stavať.“