Macík – Čurma, Maslo, Mrva – Kmeť, Takáč, Kochan (80. Kostadinov), Múdry (62. Filinský), Madleňák (80. Kojnok) – Almási, Gerec (73. Regáli)
Chovan – Čogley, Moško, Menich, Chren – Duga, Sloboda – Hrnčár, Ďubek (C) (90. Šmatlák), Kovaľ (65. Kyziridis) – Balaj
Dohál – Somoláni, Straka
Diváci:
0

S výpravou ViOn-u necestoval pod Čebrať iba zranený Matúš Čonka. Naopak, po zranení sa do základnej zostavy vrátil Martin Kovaľ. Alexandros Kyziridis začal na lavičke, rovnako aj navrátilec Martin Tóth.

Úvodné dejstvo veľa futbalovej krásy neprinieslo. Síce sa začalo aktívne z oboch strán, no ako domácim, tak i hosťom chýbala finálna fáza. Skúšali to buď dlhými loptami na svojich dvoch vysokých útočníkov, alebo centrami z krajov. S oboma spôsobmi si jedna aj druhá defenzíva poradila. Brankári boli bez väčšej práce. Hralo sa medzi šestnástkami. Až v 35. minúte predĺžil Takáč loptu za obranu na Almásiho, ktorý nabral rýchlosť, obišiel vybehnutého Chovana z uhla otvoril skóre duelu – 1:0. V prvom dejstve to bola vôbec prvá strela do priestoru brány.

Po zmene strán nezachytili zverenci Ľuboša Benkovského úvod a krátko po nástupe inkasovali druhý presný zásah. Almási podržal loptu, v šestnástke našiel pod sebou Kmeťa, ktorý strelou bod brvno zvýšili na rozdiel dvoch gólov – 2:0. O desať minút neskôr videl Sloboda druhú žltú kartu a predčasne zamieril pod sprchy. ViOn tak v poslednej polhodine bojoval o jedného menej. Napriek tomu sa nevzdal a do samotného záveru sa snažil s výsledkom niečo urobiť. V 66. minúte mal na kopačka gólovú poistku Gerec, ktorý sa ocitol zoči-voči Chovanovi, no zlyhal a jeho priestor medzi tromi žrďami vôbec netrafil. Na druhej strane mohol znížiť pätnásť minút pred záverečným hvizdom striedajúci Kyziridis, ktorého našiel pred bránou centrom Hrnčár. Legionár z Grécka zakončoval v páde do stredu brány, kde stál Macík. Zlatomoravčania vyvinuli v závere maximálne úsilie a dočkali sa čestného gólu. V nadstavenom čase našiel Duga na pravej strane Čogleya, ten prenikol do pokutového územia a po zemi prestrelil Macíka – 2:1. Nasleduje reprezentačná prestávka a po nej privíta ViOn doma futbalistov Nitry.

Ľuboš Benkovský (tréner FC ViOn Zlaté Moravce – Vráble): „Na zápas sme boli pripravení. Veci, ktoré sme mali pripravené – hrali sme disciplinovane, viac-menej sme súpera držali na jeho polovici a snažili sa pripravovať postupný útok. Chceli sme sa dostávať čo najčastejšie k bráne. Síce nám to vychádzalo, ale v obrannej fáze sme sa snažili okamžite eliminovať nejaké protiútoky domácich. Nastal sled zlých rozhodnutí, aj hráčov, možno niečoho iného a inkasovali sme. Po zmene strán sme pripravili zmeny, aby sme boli úspešnejší smerom dopredu. Prehrali sme dva súboje a dostali gól na 0:2. Od tohto momentu to bol iba boj. Futbal nebol taký, ako sme si naplánovali.“

Ján Haspra (tréner MFK Ružomberok): „Na dnešný duel sme sa tešili, pretože v Ružomberku máme všetci Zlaté Moravce veľmi radi. Stretnutie bolo v prvých minútach veľmi vyrovnané. Prakticky to tak zostalo počas celého prvého polčasu. Misky váh na našu stranu naklonil strelecky prebudený Almási gólom na 1:0. V druhom dejstve sme krátko po nástupe zvýšili na 2:0 a zápas sa začal vyvíjať v náš prospech. Prišla červená karta na súperovej strane. Škoda, že sme súboj neukončili tretím gólom. Vypracovali sme si k tomu situácie, ktoré sme nedokončili buď v predfinálnej fáze alebo sme váhali vo finálnej. V závere prišlo k zdramatizovaniu, keď hostia znížili na 1:2. Celkovo sme z môjho pohľadu zvíťazili vďaka inteligentnému výkonu.“