Jenčo – Chríbik, Pavlík (C), Špiriak – Badolo, Weir, Obročník (90. Bangala), Župa – Audino (71. Bimenyimana), Fadera (90. Matič), Mazáň (81. Blahút)
Chovan – Čogley, Tóth, Menich, Chren – Duga, Grozdanovski – Hrnčár, Ďubek (C), Kyziridis (87. Kovaľ) – Balaj
Očenáš – Vorel, Perát
Diváci:
0

Tréner Benkovský nemal k dispozícii vykartovaného stopéra Moška. Naopak, po treste za päť žltých kariet sa do zostavy vrátil Menich. Chýbali tiež dlhodobo zranení Pintér so Slobodom, ktorý podstúpil v sobotu operáciu ramena. Vyliečení Čonka s Lukáčom začali na lavičke.

Úvod vyšiel lepšie domácim. Do súboja nastúpili aktívne. Držali loptu na svojich kopačkách a snažili sa s ňou niečo vymyslieť. Prvých desať minút prinieslo ale boj medzi oboma šestnástkami, s náznakmi na oboch stranách. Ani jeden z brankárov nebol v permanencii. Ako prví ale udreli Zlatomoravčania. V dvanástej minúte im vyšiel rýchly protiútok po pravej strane. Hrnčár ušiel defenzíve, pred bránou videl osamoteného Kyziridisa, ktorý si, rutinérsky, poradil s nájazdom na domáceho Jenča – 0:1. Zverenci Ľuboša Benkovského sa z vedenia dlho neradovali. Po pasáži, v ktorej bola opäť lopta viac v strede poľa, prišla vyrovnávajúca rana z kopačky Faderu. V 21. minúte sa individuálne presadil po ľavom krídle až do pokutového územia a prudkou strelou na prvú žrď nedal Chovanovi šancu na zákrok – 1:1. Po vyrovnaní sa hralo z jednej strany na druhú. Ani jedno mužstvo sa nechcelo uspokojiť s remízou. Po polhodine hry sa ozval z domáceho tímu z hranice šestnástky Župa, ktorého pokus Chovan kryl. V závere dejstva sa snažili futbalisti od Žitavy znova strhnúť vedenie na svoju stranu, ale niekoľko sľubných centrov či brejkov bolo zastavených pozornou defenzívou Pohronia.

Po zmene strán nastúpili lepšie na ihrisko hráči ViOn-u. Od začiatku mali túžbu streliť ďalší gól. Akékoľvek zaváhanie pohronských os chceli trestať rýchlym protiútokom. Chýbala im lepšia finálna fáza. Tá prišla v 67. minúte. Chrenov dobrý center hlavičkoval Hrnčár do brvna, od ktorého sa lopta odrazila na kopačku Balaja a ten ju dorazil za Jenčov chrbát – 1:2. O minútu neskôr bolo vyrovnané, keď Weir vysunul Audina, toho dokázal Čogley zastaviť, no loptu si prebral sám Weir a dopravil ju do siete – 2:2. Záverečná dvadsaťminútovka priniesla živý futbal. V 80. minúte odcentroval sprava kapitán Ďubek na zadnú žrď, kde si nabiehal Kyziridis, ale jeho center nezasiahol podľa predstáv. Odpoveď na seba nenechala dlho čakať. O niekoľko sekúnd centroval zľava Badolo, pred bránou našiel striedajúceho Bimenyimanu, ale pri jeho hlavičke sa vyznamenal dôležitým zákrokom Chovan. V nadstavenom čase umne napádal Kovaľ, po odkope Chovana, Badola, ktorý prišiel o loptu, zatavil nedovolene Kovaľa a videl červenú kartu. Ale viac sa už v súboji 12. kola nestalo. Po druhý raz v aktuálnej sezóne sa oba celky rozišli zmierlivo rovnakou remízou 2:2.

Ľuboš Benkovský (tréner FC ViOn Zlaté Moravce – Vráble): „Zápas sa vyvíjal tak, ako ste videli. Hrali sme trochu defenzívnejšie. Súper disponuje hráčmi, ktorí si dokážu postupným útokom pripraviť ofenzívu. Čakali sme na našu príležitosť. Prišla na začiatku, využili sme ju. Po zmene strán sme pridávali, snažili sa využívať diery. Šance prišli, opäť sme sa presadili. Na konci sme, paradoxne, mohli rozhodnúť v poslednej minúte. Každopádne, nemôžeme zabudnúť ani na to, že rovnako domáci mali šance na gól. Duel sa tak nakoniec skončil remízou.“

Ján Kameník (tréner FK Pohronie): „Hodnotenie rozdelím do dvoch kategórií. Prvou je výsledok, z ktorého sme sklamaní. Doma sme chceli zvíťaziť a získať tri body. Z hľadiska hernej kvality si myslím, že sme sa zlepšili. V prvom dejstve sme hrali veľmi slušne. Pribrzdila nás individuálna chyba pri inkasovanom góle. Dostali sme ho v čase, keď sme hrali a útočili. Nepoložili sme sa, hráči zdvihli hlavy a dokázali vyrovnať. Do druhého polčasu sme nenastúpili vôbec dobre. Z našej strany to bolo nesúrodé, chýbal nám pokoj s loptou na kopačkách a finálna fáza. Súper sa znova gólovo presadil, ale opäť sme vyrovnali. V závere to bolo kto z koho. Šance boli na oboch stranách. Mohli sme to rozhodnúť na našu stranu. Na druhej strane, prežili sme šance ViOn-u. Je z toho remíza 2:2. Tešíme sa z dvoch gólov, no bod z domáceho zápasu je pre nás málo.“