FK Pohronie – FC ViOn Zlaté Moravce – Vráble 0:1 (0:0)
Chovan – Tóth (46. Duga), Asanovič, Pintér – Čogley, Ďubek (C), Jacy, Richtárech (66. Gustavo), Brašeň – Jarovič, Junior (66. Orávik)
Očenáš – Weiss, Perát
Diváci:
592

Tréner Karol Praženica nemal k dispozícii trojicu reprezentantov – Jakuba Šveca, Martina Kovaľa a Tomčeho Grozdanovskeho. Pre zranenia chýbali Anton Sloboda, Martin Válovčan i Vladimír Tkáč. V osemfinále proti Pohroniu tak vyrukoval premiérovo s rozostavením 3-5-2.

Pred výkopom si obe mužstvá minútou ticha uctili pamiatku zosnulých pri tragickej stredajšej nehode autobusu medzi Nitrou a Zlatými Moravcami. Ako prví pohrozili hostia od Žitavy. Tí ťažili z dobrého vstupu do duelu. Kapitán Ďubek rozohral rohový kop, lopta prepadla na zadnú žrď, kde zakončoval vedľa pravej žrde osamotený Junior. Domáci futbalisti odpovedali v dvadsiatej minúte, keď z diaľky napriahol Sedláček. Jeho pokus zaplával tesne nad brvno Chovanovej brány. O minútu neskôr odcentroval sprava na druhej strane Čogley, ktorý na vzdialenejšej žrdi našiel nebráneného Brašeňa, no skúsený hráč nezakončil podľa predstáv. Priestor medzi tromi žrďami netrafil. Takmer šesťsto prítomných fanúšikov videlo aktívny futbal z oboch strán. Loptu držali na kopačke ale častejšie Zlatomoravčania. V závere prvého dejstva pohrozilo Pohronie. Hrnčár prenikol individuálne do šestnástky, našiel pod sebou Sedláčka, ktorý po zemi minul pravú žrď.

Po zmene strán urobil Karol Praženica prvú zmenu. Na ihrisko sa nevrátil stopér Tóth, ktorého nahradil Duga. Tento ťah sa nakoniec ukázal ako zlatý. Od prvých sekúnd sa futbalisti Mikuláša Radványiho snažili nakloniť misky váh na svoju stranu. ViOn vyrážal do rýchlych protiútokov, ktoré nedoťahoval do konca. Chýbala mu lepšia finálna fáza. Nevychádzali mu podľa predstáv ani štandardky. Domáci celok zamestnal Chovana, ktorý sa prezentoval výborným zákrokom, už v 48. minúte. Po zlom odkope sa k lopte dostal Mazáň, na hranici šestnástky našiel Kleca, ktorý mieril k pravej žrdi, kde bol včas strážca svätyne ViOn-u. Krátko po hodine hry si nerozumel Čogley s Chovanom. Brankár hostí chytil do rúk malú domov a Žiar nad Hronom dostalo výhodu nepriameho voľného kopu z päťky. ViOn nedovolil Pohroniu ísť do vedenia, umne zapracoval Pintér, keď sa hodil do strely a vyblokoval ju na roh. Platilo tak staré známe nedáš – dostaneš. Pätnásť minút pred záverečným hvizdom vznikla v pokutovom území pred Jenčom skrumáž, v ktorej sa najlepšie zorientoval striedajúci Denis Duga a rozhodol o postupe medzi osmičku najlepších – 0:1. V samom závere sa domáci pokúsili o vyrovnanie, no proti bol šikovný Chovan a tiež defenzíva pred ním. Po reprezentačnej prestávke sa Zlaté Moravce – Vráble predstavia opäť v Pohroní, tentoraz v rámci ligy.